Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ritka, hogy a mai autótervezők...

Ritka, hogy a mai autótervezők ilyen régi modellekből emelnek át egy-két részletet?

Figyelt kérdés

Mint pl. a Dacia Duster esetében; a hátsó lámpáit - [link] - erről a régi amerikai Ford modellről koppintották:

[link]

[link]

[link]


2021. aug. 31. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Mindíg is gondolkodtam hogy hol láttam még ilyen undorító ocsmány, hátsó lámpát mint ami ezeken van, de igen fordokon volt valami ilyesmi, bár a fordon se szép, de nem is ilyen ocsmány.


Amúgy de, elég gyakori hogy "lopkodnak" egymástól a tervezők, van amikor sikerül szépet összehozni, de van amikor ocsmány mint például a duster hátsó lámpája, bár az egész autó egy hányadék.

2021. szept. 1. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ritka. Mert amúgy nem szokták már használni az elavult formákat, márpedig egy régebbi autó tervezőszemmel elavult forma.

Persze van egy-két kivétel, de a Duster esetében szerintem csak véletlen, nem másoltak.

2021. szept. 1. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért azok az elavult régi autók mennyivel jobban néztek ki, mint a maiak. :)

Emlékszem, gyerekkoromban már messziről meg lehetett állapítani egy autóról, hogy milyen márka, mivel mindegyik egyedi küllemmel, egyedi elemekkel rendelkezett. Ma pedig egy kaptafára megy minden.


Szerintem a legszebb autókat a '90-es években gyártották, persze az ízlés kérdése. Mindenesetre azt szokták mondani, hogy a '80-as évek autói voltak a legjobbak, mert addigra az autógyárak elég gazdagok voltak ahhoz, hogy a világ legjobb mérnökeit is alkalmazhassák, de még nem kötötte gúzsba a mérnökök kezét a politika. A '90-es évekre pedig megvoltak azok a fejlesztések is, amik által biztonságosabbak is lettek az autók, valamint a küllemük is kifejezetten szép lett.

2021. szept. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem készletre gondoltál szerintem, max. design. Az meg előfordul. Tombol a retró őrület továbbra is. Teljesen általános, hogy korábbi modellekből merítenek a tervezők. Nincs ebben semmi extra
2021. szept. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig azt hittem a jeep renegade-ről lopták, csak a keresztet elfordították 45 fokkal, ezek szerint régebbre nyúltak vissza.

Egyébként a facelift utáni már más lesz (szerintem még rondább)

2021. szept. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jeep-ről koppintottak Duster esetén, vagy arról is.

Általában a saját márkán belül keresnek inspirációt. Pl az új Ignis hátulján lévő ferde vonalkák ilyenek, vagy a Jimny elején a rács kialakítása

2021. szept. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!