Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segédmotorkerékpáron lehet-e...

Segédmotorkerékpáron lehet-e olyan bukósisakot viselni, amely nem felel meg az ECE szabványnak? Megbüntethet-e miatta a rendör?

Figyelt kérdés

Van egy chopper-kinézetü 50cmm-s segédmotorom, ami max 45-50-el képes "száguldani". Vettem egy rohamsisak kinézetü bukósisakot, aminek a cimkéjére ez van irva: "This motorcycle helmet does not correspond to the ECE standard."

Na persze tudom, hogy egy szabványnak megfelelö bukó jobban véd eséskor, de engem most az érdekel, hogy mit szólnak hozzá a rendörök.


2008. dec. 10. 19:05
 1/1 anonim ***** válasza:
78%
Segédmotorkerékpárra is kötelező az E szabványú bukósisak. Más kérdés, hogy ha nem feltűnő (pl. nem munkavédelmi sisakban motorozol), akkor nem fogja levetetni a rendőr és belenézni, hogy ott van-e az E-címke.
2008. dec. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!