Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó mennyire bírja a...

Robogó mennyire bírja a hosszabb távot? (250km)

Figyelt kérdés
Mondjuk egy Bp-Szombathely mennyire reális? Nem robban fel a motorja?

2021. szept. 3. 19:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Te nem fogod bírni.
2021. szept. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ha van benne hűtővíz (kivéve a léghűtéses) és jó keveréket kap akkor a robogónak nem gond ez a táv egyben sem, de te nem fogod bírni nagyobb pihenő nélkül
2021. szept. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Fel nem robban. Ha túlterheled, maximum túlmelegszik, annak minden lehetséges követlezményével együtt. Erre van a használati útmutató, ha a stabil 50 km/h túl nagy termikus igénybevétel neki, ott azt illik feltüntetnie a gyártónak.

Egyébként én mentem le régen hülyeségből nem egyszer Jawa 210-es Babettával Szombathelyről a Balatonra (100 km), 40-es utazósebességnél is rednszeresen meg kellett állni, hogy kicsit vissza tudjon hűlni. Modern, 4T robogóknál ez már nem feltétel, de az ilyen régi 2T gépeknél az sem árt, ha a szerelésével nagyjából tisztában vagy, mondjuk gyertya tisztítás/csere, karbi állítás, az egyik ilyen úton a velem tartó haverom városban teljesen üzembiztos mákdarálójánál ezek nagyon jól jöttek, anélkül nem értünk volna le :D

Ja, és hidd el, egy ilyen út mocsok kényelmetlen, fárasztó még egy mai paripán is, pláne akkor, ha valami retro géppel indulsz neki...

2021. szept. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem írod hogy mekkora gépről van szó....
2021. szept. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
50 ccm. Köszi az eddigi válaszokat is
2021. szept. 3. 21:57
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kibirja, csak ne max sebesseggel menj. Ha vegig pl 50-el mesz akkor nem lesz gond. Inkabb az lesz a baj hogy te nem fogod birni az utat. En 40 km-t tettem meg egyhuzamban meg regebben es durvan 1 oraig tartott, pedig nem 50-el mentem. Csak hat volt amikor le kellett lassitani, meg kellett allni keresztezodesnel, lampanal. 250km egy 50-es robogoval kb 5 ora ha egyhuzamba mesz. De biztos megallsz valahol wczni, inni, enni, nyujtozkodni.
2021. szept. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
én Pécsről mentem így fel balcsira :D szerintem ki lehet bírni
2021. szept. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tizenévesen vállalható, jó kis kalandos út lesz az. Keresd mindig a minnél kisebb forgalmú utakat.
2021. szept. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vissza is kell menni, azt ne felejtsd el, én simsonnnal mentem legtöbb 40, oda vissza 80 km de bőven elég volt belőle.
2021. szept. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Na a mai nap 90km-t tettem a robogóba vissza Pestig, 45-50 körüli tempóval
2021. szept. 5. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!