Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozhatja a kézifék egyikol...

Mi okozhatja a kézifék egyikoldal rendellenes működését ?

Figyelt kérdés

Alany egy 2002-es golf 4 tdi tárcsafékes.

Érezhetően nagyon gyengén fog a kézifék, ezért utána állítottam a csavarokon. Ott vettem észre, hogy állítás után nincs megfelelően a két bowden.

Kézifék felhúzásakor baloldalt a bowden meghúzza a féknél a kar.

Jobb oldalt ez a kar le van ragadva. Behúzott állapotba. Mi lehet a probléma vele? Hogy orvosolható ?



#fék #kézifék #Nem működő kézifék #Leragadt kézifék #Hibás kézifék
2021. szept. 5. 16:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg bowdencsere... filléres tétel.
2021. szept. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Lehet,de le vettem a baloldali bowdent és azt a kart nem tudom mozgatni úgy mint a másik oldalon.
2021. szept. 5. 16:41
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Valószínűleg berohadt a féknyeregben a kézifék mechanika. Előfordulhat, hogy az egész féknyerget cserélni kell.
2021. szept. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Melyik kart? Amelyik szétfeszíti a pofákat?

Csak mert kissé érthetetlenül fogalmazol bocsi :)

2021. szept. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Négyes!

Azt vágod, hogy tárcsafékes?

2021. szept. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kellene rajta mérni üzemi fékerőt. Ha az üzemi fék is gyenge, akkor a dugattyú van berohadva, amihez minimum egy felújító készlet kell, de ajánlottabb inkább a komplett nyereg csere. Ha csak a kézifék kilincs van berohadva, akkor talán szerencséd van és csak kívülről van berohadva, azon segíthet WD40 vagy bármi hasonló anyag, rozsdaoldó, csavarlazító, bármi. Fújd le, aztán próbáld megmozgatni. Ha sikerül, járasd amíg könnyen nem mozog és mehet vissza. Ritkán oldja ez meg a problémát, de fordult már elő, egy próbát megér. Ha nem, akkor marad a nyereg csere.
2021. szept. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
5: ja azt hittem ennek is olyan tárcsafékbe integrált "dobfékes" kézifékje van :)
2021. szept. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6.

Rá nézek és megpróbálom.

Nem tudom, hogy be van-e rohadva mert amikor fék csere volt akkor célszerszámmal vissza tudtam nyomni a dugattyút.

2021. szept. 5. 20:19
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha már célszerszámod is volt a javításhoz, akkor elég értelmetlen a kérdésed. Itt most arra gondolok, hogy ha valaki képes egy fékjavító célszerszám használatára, akkor miért akar itt válaszokat keresni.

Valójában egy unatkozó trollnak tűnsz, de ne legyen igazam...

2021. szept. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem dehogyis, megvettem mert a családban eléggé sok autó van amik rengeteg km-ért futnak és fék/olaj csere miatt nem akarom szervizbe hordozni, magam is megcsinálom. Kézi fékhez még nem kellet nyúlnom.
2021. szept. 5. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!