Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Éjszaka a távolsági fényszórót...

Éjszaka a távolsági fényszórót miért szokták kapcsolgatni le fel?

Figyelt kérdés
Szerintem felesleges. Egyszer felkapcsolom azt hadd szóljon.
2021. szept. 7. 08:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
Mert hulye vagy azert.
2021. szept. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 D. Brasco ***** válasza:
89%
+1 mert hulye vagy
2021. szept. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%
Mert ha nem adaptív (netalán LED mátrix) fényszóró, akkor elvakítja a szembejövőt, és kötelező lekapcsolni, ha jön valaki.
2021. szept. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 subrette ***** válasza:
90%
Jöttek már veled szemben felkapcsolt távolsági fényszóróval? Ekkor megtudod, miért kell tompítottra váltani, ha szembe jön veled valaki / látótávolságon belül előtted van másik jármű.
2021. szept. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%
Mert vakítja a szembe jövőt.
2021. szept. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%
Kár hogy a jogsi mellé észt nem adnak. De egy kis emberség sem ártana mellé.
2021. szept. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
82%

Ne bántsátok, kérdés stílusából ítélve 17-20 éves aki alig pár hete kapta meg a jogsit és most nagy gyereknek hiszi magát.


Majd kinövi. Szerintem ezt mind átéltük egyszer anno mikor megkaptuk a jogsit. Aztán mi is kinőttük.

2021. szept. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
72%

Én sem kapcsolgatom. És mielőtt le leszek pontozva: szépen teszi a dolgát a fényszóró asszisztens! Nagyon szépen leköveti a led-szegmensek kapcsolgatásával, pont kitakarja szemben, vagy előttem haladó járműveket. Nyilván enélkül is van élet, az előző autómban nekem sem volt ilyen technika, az csak egy sima kanyarkövetős xenon volt, amit nekem kellett kapcsolgatni. De ez nagyon kényelmes. Nem kell vezetés közben erre is figyelni, szépen teszi a dolgát automatikusan.

Hagyományos fényszórónál viszont biztonsági szempontból a te érdeked is, hogy kapcsolgasd!

2021. szept. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
75%
Ha egyszer velem jössz szembe, mikor kamionnal vagyok, majd rájössz. Először csak villantok, mikor kezd zavarni, ha semmi reakció, akkor csattan fel a refi plusz a szúrófény is. Na majd akkor jössz rá, hogy miért kellemetlen, ha nem kapcsolod le.
2021. szept. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Nem minden autóba csinálja automatikusan mint nekem?
2021. szept. 7. 09:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!