Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Éjszaka a távolsági fényszórót...

Éjszaka a távolsági fényszórót miért szokták kapcsolgatni le fel?

Figyelt kérdés
Szerintem felesleges. Egyszer felkapcsolom azt hadd szóljon.
2021. szept. 7. 08:02
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
86%
#10 Szerinted egy 25 éves Swiftben van automatika?
2021. szept. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Nekem olyan alap dolognak tűnik..
2021. szept. 7. 09:13
 13/27 A kérdező kommentje:
Egyébként azt sem értem miért használnak sokan sárga fényszórót.
2021. szept. 7. 09:16
 14/27 anonim ***** válasza:
55%

Persze alap dolog ma már.

20 éve még gondolni sem mertek rá az emberek.

Hány éves is vagy?

2021. szept. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, te aztán megmondod a tutit... tényleg semmi utánajárás, érdeklődés a dolog iránt nincs mi?


Milyen hülyeség, hogy Ford T-modellen se volt ledmátrix igaz...? Milyen idióta is volt Henry Ford, illetve Karl Benz is, hogy erre nem gondoltak...

2021. szept. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

itt van a kutya elásva, az automata és adaptív fényszórók pár éve léteznek csak, ráadásul elsősorban a drágább autókban

egy visszapillantó-tükör mögé szerelt kamerát használ az autó, hogy képfelismeréssel észlelje a szembejövő autókat, hogy utána sima automata refi esetén ideiglenesen lekapcsolja, adaptív refi esetén pedig kitakarja a szembejövő irányát (ez általában LED mátrixos, de a BMW-nek pl xenonra is van ilyen opciója)

nekem is ilyen automata refim van és tényleg jó, bár néha megesik, hogy prizmákat autónak hisz és ezért feleslegesen lekapcsolja

na most gondolom nem kell leírnom, hogy a hazai járműpark 16 éves átlagéletkora mellett ez kb 1000 autóból egynél lesz

2021. szept. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Wadmalac ***** válasza:

"az automata és adaptív fényszórók pár éve léteznek csak"

1969-es Cadillac De Luxe Coupe-ban már volt. :D


De amúgy tényleg, nemrég terjedt el.


"azt sem értem miért használnak sokan sárga fényszórót"

Mi neked a sárga? Ami sima halogén,nem kékesfehér led vagy xenon?

Mert halogén. Ilyen a fénye és kész. A halogénből a színezett búrás fehérebb úgy fehérebb, hogy az égő búrája kiszűri a sárgásabb fényt, tehát összességében gyengébben világít, de jó menő xenonosan néz ki.


Kismillió autótípus a mai napig halogénnel gyártaja az autóit és neked TILOS azt átalakítani ledesre vagy xenonosra, így marad szépen "sárga".


Régen létezett kifejezetten kadmium- v. nátriumsárga égő, búra, azért, mert ködben kicsit messzebbre látni vele, mint fehérrel.

2021. szept. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
59%

Olyan jelenséget is láttam, hogy valaki nem használja a refit, mert lát nélküle, de kanyar előtt, bejáratánál, néhányszor fel-le kapcsolja. Azért teszi, hogy a szemből jövő érzékelje, hogy jönnek szemből, maradjon szépen a sávjában.

Persze ezt akkor teszik, amikor még nincs a másik a látótérben.

Sokan úgy kanyarodnak, hogy levágják az ívet, és csúnya ütközés lehet belőle.

2021. szept. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Wadmalac ***** válasza:

#10:

Lévén olyan helyen lakom, ahol az utak egyrészt elég beláthatatlan kanyarosak, másrészt folyamatosan tele vannak kocsival éjjel is, a refit szinte csak arra használom, hogy a szembejövőnek jelezzem, akár a beláthatatlan kanyar előtt, hogy az övét is kapcsolja le.


Múltkorjában összefutottam valami hiperúj Audival, ami valami lézeres fényszórót használhatott, a fényköre dinamikusan elkerülte az autómat. Elég földönkívüli látvány volt.

Rögtön jött az "eznekemkölléskész " fíling. :D

2021. szept. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
41%
Most igazából unatkoztál és ide jöttél vetíteni, mert apunak futja xenonon, érzékelős lámpára a céges Octavia-ba?
2021. szept. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!