Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorolajat hideg vagy meleg...

Motorolajat hideg vagy meleg motornál érdemesebb cserélni?

Figyelt kérdés

2021. szept. 7. 12:28
 1/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
3%

Inkább hideg motornál, még a végén megégeted magad.

Meleg motornál ugyan hígabb az olaj és több kifolyik, de az elhanyagolható mennyiség a beletöltött új motorolaj mennyiségéhez képest.

2021. szept. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Meleg.
2021. szept. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na most akkor melyik?
2021. szept. 7. 12:48
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Csak a meleg olaj folyik le rendesen, hidegen sose cserélünk olajat.
2021. szept. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Melegen, egy negyed óra állás után. Akkor már nem forró, és könyebben lefolyik.
2021. szept. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen mindegy. Ha hideg a motor, várjál plusz 5 percet, hogy legyen ideje kicsöpögni.
2021. szept. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hideg motornál jóval lassabban folyik ki és nehezebben. Meleg motornál se azonnal állj neki hanem várj egy 20-30 percet akkor már nem lesz forró de nem is lesz még hideg olyankor szépen kiengeded és hagyod 30-40 percig csepegni addig cserélsz szűrőket vagy csinálsz mást és mielőtt feltöltenéd visszateszed a leeresztő csavart. Én úgy szoktam hogy olajcsere előtt megyek annyit hogy üzem meleg legyen az autó, utána beállok a garázsba megemelem, bakot teszek alá előkészítem a dolgokat akkor eltelik olyan 20-30 perc mert nem szoktam ezzel kapkodni és ha érzem hogy nem olyan forró akkor leengedem, és ameddig csöpög addig az autót is leengedem teljesen vízszintbe mert az a legjobb neki. Az idő alatt elpiszmogok a szűrő cserével ami nekem szűrőházba van tehát felülről simán hozzáférek plusz a légszűrőt cserélem, ez igaz 20 perc nekem legalább is, de utána még elütöm mással az időt mert én szeretem ha rendesen kifolyik az olaj ha látom hogy már egyáltalán nem csöpög akkor teszem vissza acsavart és kezdem felölteni szépen.
2021. szept. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!