Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van benzin a blokk...

Miért van benzin a blokk tetején? (simson)

Figyelt kérdés
Van egy S51-n simsonom, amiben nemrég cseréltem karburátor tömítéseket (szívótorkon bakelit, úszóházon klingerit). Ennek ellenére hosszabb utak után állandóan azt tapasztalom, hogy benzin van a blokknak a tetején. Mitől lehet ez? Lehet, hogy a keverőtérből jön fel a blokkfél tömítésen át?

2021. szept. 7. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Lehet.
2021. szept. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem mérj benne egy kompressziót és onnan meg tudhatod. Szerintem mindenféleképpen valami tömítés gond van.
2021. szept. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sokáig Babettáztam, de ugyanez a gond nekem is állandóan jelen volt. Ott a karburátorból folyt állandóan és mindenhol, hiába cseréltem tömítéseket többször is, állandóan talált valahol egy kis lyukat. Én betudtam annak, hogy ilyen sz@r, valószínűleg azok a felületek, amiknek síknak kéne lenniük nem annyira síkak, mint kellene, és a tömítések sem a legjobb minőségűek, úgyhogy ennyiben hagytam a dolgot. A forró hengerre nem tudott ráfolyni, mert gyárilag volt egy kis tálca a karbi alatt.
2021. szept. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs jól beállítva az úszó és túlfolyik az üzemanyag. Vagy nem zár jól a tűszelep.

Gyári beállítás: https://www.youtube.com/watch?v=ZsVLZkMn20k

2021. szept. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

Rossz a tűszelep beállítása🤷‍♂️

#1 Az hülyeség hogy a blokkból jön, akkor be sem indulna mert nem juna el az égéstérbe az üzemanyag.

#2 Felesleges kompressziót mérni és nem valószínű hogy tömítéssel van gond. A karburátor tömítése esetlegesen lehetne a probléma részleges forrása, de akkor is xar az úszószint hisz alapesetben nincs annyi benzin az úszó körül, hogy az egy egyenesen álló motornál, a rossz tömítés mentén folyni kezdjen.

2021. szept. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Ha rossz a tűszelep beállítása, akkor a túlfolyón folyik ki az üzemanyag, nem? Csak mert ha igen, nekem van egy elvezető csövem le a blokk mellett. Szóval, nem a blokk tetejére csepegne. Vagy rosszul gondolom?

2021. szept. 8. 12:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Kifolyik az egyébként is, tehetsz oda bármennyi tömítést.


Nekem az úszóház és a karburátorház illesztése mellett folyik úgy, hogy vason is hézagmentesen felfekszik a kettő.


Hulladék megoldás sajnos, ezzel nem sokat lehet kezdeni, viszont ami kilötyögne a túlfolyón azt vissza lehet vezetni a karburátorba így minimálisan megtakarítasz üzemanyagot is.


Lényege annyi hogy egy benzincsövet megfelelő méretre vágsz (max 10 cm) és nem lefelé hajtod hanem felfelé és hozzákötegeled a gyújtáskábelhez ami a blokkból jön.


Nekem teljes egészében bevált saját kitaláció volt (remélem).

2021. szept. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Simson S51N ***** válasza:

Szia!

Három dolog jutott eszembe.

-kifúj a hengertalp tömítésnél (húzd meg a hengerfej anyákat)

-karburátor túlfolyón nincs rajta a cső

-jó dolog a bakelit a szívócsonkhoz, de elé és mögé is kell papír tömítés különben nem tömít rendesen.

2021. szept. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Szinte ugyan ez volt velem is, csak nem klingerit tömítéssel hanem valami hasonló árkategóriájúval, az úszóháznál. Kicseréltem egy parafa tömítésre, és csontszáraz a blokk azóta is :D

2023. jún. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!