Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez a tipusú fékfolyadék...

Ez a tipusú fékfolyadék teszter pontos-e?

Figyelt kérdés
[link]
2021. szept. 8. 10:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jó lehet, igen.

De, teljesen felesleges ilyeneket venni.

2-3 évente fékfolyadék csere, és probléma megoldva.

2021. szept. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Van ilyenem, csak nincs rajta a márkajelzés. De gyanítom, hogy pont ugyanazon a gyártósoron készült Kínában, mint ez.

Tájékoztató, körülbelüli mérésre szerintem teljesen jó. Én laborban dolgozom, van nedvességtartalom meghatározó készülékünk. (Lényegében egy mérleggel egybeépített kis bepárló.) Összehasonlítva teljesen jól mér.

2021. szept. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 krwkco ***** válasza:

Rékerestem, hogy mi ujság ezzel kapcsolatban.

Egy fickó, kinézetre hasonló készülékkel csinált egy videót. 1, 2, 3, 4% vizet töltött egy edényben levő fékfolyadékhoz és a műszer LED-jei azt mutatták, amit kell. Viszont néhányan panaszkodtak kommentben, hogy az ő készülékük hibás, rossz értéket mutat. Ha valaki vesz ilyen mérőkét, érdemes érintetlen fékfolyadékkal is kipróbálni.

Találtam egy másik módszert is. Az azon alapul, hogy a nedves folyadék galvanikus reakcióba lép a fékrendszerben levő fémekkel és a multiméter fémhegyével. A méréskor az egyik elektródát a fékfolyadékba kell meríteni, a másikat meg a főfékrendszer fémrészéhez érinteni. Több forrásból azt állítják, hogy 0,3 V feszültség az a határ, amikor a fékfolyadékot cserélni kell. De olyan írást nem találtam, ahol ezt a mért feszültséget más nedvességtartalom-méréssel összehasonlították volna.

2021. szept. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Részletkérdés, de: elektróda?! Azt hegesztésnél használják. Elektród!!! Analitika és fizkém tanszéken nálunk ezért simán buktattak. Pedig az illetőre jóra gondolt, csak rossz elnevezést használt. Olyan mint az alkaloid/Alkaloida, villamos/villamosmérnök, nagyon nem ugyanaz a kettő, pedig hasonló szó.

Bocs az offért, csak eszembe jutott. Amit leírsz az természetesen így igaz.

2021. szept. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 krwkco ***** válasza:

#4

"Analitika és fizkém tanszéken nálunk ezért simán buktattak."

Szerencsére ezen emberek szóértelmezése nem mérvadó a tanszék határain kívül.

"elektróda

1.) Az áramkör két végének egyike; az elektromos elem két pólusának egyike vagy a hozzákapcsolt vezető végeinek egyike.

2.) Egy bizonyos elektrokémiai reakcióhoz speciálisan elkészített elektromos kivezetés."

[link]

2021. szept. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

sok értelme nincs, mivel nem tudod megmérzni a csőben lévő állapotot, csak a tartályban

3-4 évente cseréld le és kész (elvileg 2, de az túlzás sztem).

2021. szept. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szervízt akarom leellenőrizni vele csak arra kellene.
2021. szept. 8. 13:18
 8/11 A kérdező kommentje:
Évente szoktam lecseréltetni most 60 ezer van a fékfolyadékba csak nem biztos hogy lecserélok-e azért akarnám.
2021. szept. 8. 14:04
 9/11 anonim ***** válasza:

#5

Ez a memszotar.hu tényleg egy hiteles forrás! :D A Science vagy a Nature hány cikke hivatkozik rá? :D

Mint írtam laborban dolgozom, szakmabeliek közül senki nem hívja elektródának. Cikkekben, konferenciaelőadásokon se sűrűn olvastam, hallottam így. Nekem bántja a fülem. Például az elektródpotenciál talán egy ismerős fogalom. De "elektródapotenciálnak" még életemben nem hallottam!

De akkor én is hivatkozok az általad megjelölt forrásra:

"elektród (görög) Elektronokat vezető közeg.

elektród (görög) Villamos készülékek elektromos pólusa."

2021. szept. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 krwkco ***** válasza:

#9

"Mint írtam laborban dolgozom, szakmabeliek közül senki nem hívja elektródának."

A szakmabeliek szóértelmezése sem mérvadó a labor határain kívül.

2021. szept. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!