Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó eladáskor ezt érdemes...

Autó eladáskor ezt érdemes beleírni az adás-vételibe?

Figyelt kérdés

Az adás-vételin van az a rész, ahova megjegyzést lehet írni, hogy az eladó tájékoztatta a vevőt a hibákról és sérülésekről.

A vevőnek felajánlottam többször, hogy nincs akadálya az autó átvizsgálásának. Először azt mondta, hogy szeretné is majd megnézetni, de másnap úgy jött vissza, hogy beszélt szerelőkkel és megveszi, nem nézeti át. Felajánlottam azt is többször, hogy próbálja ki, vezesse, de csak úgy voltunk próbaúton, hogy én vezettem.

Nem gondolom azt, hogy át akar verni, lehúzni stb, de szeretném magam levédeni, ha mégis csalóról lenne szó.

Szóval abba a részbe beleírjam, hogy felajánlottam az átvizsgálást és kipróbálást, de a vevő nem élt a lehetőséggel?

Nem szeretném, hogy miután elvitte felhívjon, hogy ezt meg azt kifogásolja rajta és visszahozza, vagy fizessek stb.

Nem tudok hibáról, legutóbb tavasszal nézte át szerelő, amikor fékbetétet cserélt, azt mondta, hogy minden más rendben van. Szóval nem titkolok el semmit.

Másik, hogy az előző tulajnál balesetben károsult volt az autó. Ezt tudja a vevő is. Írjam ezt is bele, hogy a vevőnek erről tudomása van?


2021. szept. 8. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármit beleírhatsz, ami szerinted fontosnak gondolsz.
2021. szept. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"az előző tulajnál balesetben károsult volt az autó."

Ezt érdemes, a másikat nem. Ha tudsz valami hibáról, akkor azt is.

2021. szept. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A balesetet mindenképp, mi a másikat is bele szoktuk, hogy "megtekintve, kipróbálva" az a biztos szerintem.
2021. szept. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
beírhatod, de ez nem mentesít a szavatossági jog alól
2021. szept. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 és ki mondta, hogy mentesítést szeretnék? Csak nem akarom azt, hogy mindenféle mondvacsinált dolgokkal pénzt akarjanak kiszedni belőlem utólag. Autó hibájáról nem tudok, épp ezért is ragaszkodtam volna ahhoz, hogy nézessék át, de ők nem akarták.
2021. szept. 8. 13:02
 6/7 krwkco ***** válasza:
Ez furcsa viselkedés a vevő részéről. Ha nem látsz ésszerű okot (pl. egy nő úgy gondolja, hogy úgysem találja meg a hibákat, a szerelője meg nem akart házhoz jönni), akkor jobb nem eladni neki az autót.
2021. szept. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Meg volt beszélve, hogy elvisszük szerelőhöz. El is mondták, hogy hol van a szerelő és kérdezték, hogy ha ők nem tudnak eljönni velem, akkor én el tudnám-e vinni. Mondtam, hogy természetesen igen. Másnap visszajöttek, a férfi átnézte az oszlopokat stb. ahol esetleg látszódna, ha nagyobb törése volt (nem tudjuk mekkora balesete volt az autónak, de valószínűsíthetően csak koccanás). Mindent rendben talált és ezután mondta, hogy felvázolták a szerelőnek, hogy milyen állapotban van és ő azt tanácsolta nekik, hogy nyugodtan vegyék meg. A hölgy, akié lesz nagyon be van zsongva, beleszeretett elsőre az autóba. Szóval nem gondolom, hogy direkt lehúzásra mennének.
2021. szept. 8. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!