Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorblokk mosása?

Motorblokk mosása?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet biztonságosan lemosni a motorblokkot előről?

Elvittem motormosásra, szépen kitakarították a motorteret, a máanyagok meg ami szem előtt van csillog-villog, viszont ha leveszem a motoron lévő műanyag burkolatot és jobban be nézek előről, vastagon áll az évek alatt felgyülemlett olajsár ami por keverékével szépen odaragadt a blokk elekére.


Valahogy le tudnám mosni házilag?



2021. szept. 8. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Én mostam már. Magas nyomásúval nem mertem nekiesni. De sima slaggal is teljesen jó lett. Lehet kapni kimondottam erre való tisztítószert. Azzal befújkáltam. Hosszú nyelű vékony üvegmosó kefével kicsit megsikáltam. A kezem a kis résekbe nem fér be, de ezzel a kefével be tudtam nyúlni. Aprólékosan végigsikáltam. Utána slaggal lecsapattam.

Nem azt mondom, hogy teljesen makulátlan és enni lehetne a blokkról, de a kosz 90%-át lehozta. Jobb lett, mint amire számítottam.

2021. szept. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Közben utána olvastam, valahol azt javasolták próbáljam féktisztítóval, ne vízzel.

Bár az ez előtti kocsimnál is magam mostam az autómosóba magasnyomásúval, a mostaninál azért nem merem :D

2021. szept. 8. 19:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Féktisztító is jó, bár nem túl költséghatékony. Brigéciollal szokták.
2021. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Féktisztítóból több literrel kellene locsolgatni hogy a teljes blokkról az olajsarat levigye. Az inkább kisebb friss olajszivárgások letakarításához jó. Az EGR-szelep-tisztító még egy fokkal jobb is, de még drágább.
2021. szept. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ajánlom a "klasszikus" Brigéciolt.

Egy öreg használt ecsetet tartok erre a célra.

Áztatom, dörzsölöm, várok egy kicsit, és újra pacsmagolok.

Aztán egyszerű ráküldöm a slagot.

Nem szükséges nagy nyomással szétlőni mindent, eláztatni, telefröcskölni, egyszerűen leöblíted és kész.

2021. szept. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!