Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tönkremehet ennyitől a kuplung?

Koaxk Ábel kérdése:

Tönkremehet ennyitől a kuplung?

Figyelt kérdés

Nemrég vásároltam egy VW Golf 6 GTI-t aminél olyan jelenséget tapasztaltam, hogy 1-es sebességi fokozatban, ha elkezdtem húzatni az autót "beesett" a kuplung pedál.


Nem igazán értettem a dolgot, mivel a többi fokozatot rendesen vette.

Az egyes fokozat sem vacakolt, ha nem dinamikusan próbáltam vele gyorsulni, így nem foglalkoztam vele, azt hittem valami tiltás féle lehet. Napokig gond nélkül használtam a kocsit.


A hétvégén megint próbálgattam az autót kihúzatni 0-100-ra, 2-3 ilyen manőver után égett ferodol szagot éreztem, és elkezdett vacakolni a váltó végül, teljesen "beesett" a kuplung pedál. Nem is lehetett lábon hazavinni az autótót.


A szerelő azt mondta, hogy teljesen megégett és széthullott a kuplung.

Elképzelhető, hogy eladáskor már volt gond a kuplunggal, és az utolsó nagyobb erőltetések adták meg neki a végső döfést, vagy pár ilyen esetlegesen elbénázott gyorsítás tönkrevághatja a kuplungot?


2021. szept. 13. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:
66%

HA valamiért kitámaszt a kuplung , akkor elég hamar megég és szarrá megy.

De mivel neked halvány gőzöd sincs hozzá így felesleges az eladóra fogni.

Mert ha az már rossz lett volna amikor vetted, azt lehetett volna érezni.

2021. szept. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem csak kuplung munkahengert kell cserelni, kb 10 000 ft munkadijjal egyutt. A szerelod meg lehuz.Kuplung beeseses hibanal inkabb a kuplung hidraulikus reszen kell a problemat keresni.
2021. szept. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!