Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vontatás közben utolért egy...

Vontatás közben utolért egy kamion. kinek van igaza? Fel lehetne jelenteni a kamionst?

Figyelt kérdés

Egyrészt első vontatásom volt.

Másrészt nem mertem gyorsabban menni.

Kis lakókocsi volt(épp megvette)

Autópályán voltunk, olyan GPS szerinti 80al mentem.

Agyonra megvolt világítva a kamion aszt azzal vakitott szándékosan, hosszú percekig. Utána megálltam a leálló sávba..


Készült róla felvétel. Arról hogy tőlem 10 centire közlekedik. Meg hogy mit művel.

Érdemes feljelentést tenni? Lesz haszna hogy elkerülnek az ilyen idióták a forgalomból?


2021. szept. 14. 05:29
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
De persze ez egy olyan dolog, ami fordítva is megtörténik. Csak nem dudálok meg villogok. Mert előz a kamion, ahol lehet. Nyer vele 100 métert, de nem baj, mert nyert vele 3 mp-et. Eközben 50 autót lassít le vele
2021. szept. 14. 05:36
 2/40 anonim ***** válasza:
79%
Nézd, én személy szerint bevezetnék egy 90-es minimum sebességhatárt autópályán, mert szerintem a 90 alatt közlekedők nagyobb balesetveszélyt jelentenek (vagy legalább ugyanakkorát), mint a gyorshajtók. De ez csak az én véleményem, a jelenlegi KRESZ szerint teljesen szabályos a 80 és semmi rosszat nem csináltál. Innentől a szituáció egyszerű. Simán feljelentheted, ha rendszám is látszik a felvételen. Mert bár én is szidnálak mint a szemét a 80-nal totyogásért, de azért kretén nem vagyok, hogy ilyeneket csináljak. Az ilyen agresszív magatartásnak nincs helye az utakon.
2021. szept. 14. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
4%
Szokj hozzá, autópályán 140-150el megyünk külsőben
2021. szept. 14. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
79%

A lakókocsit maximum 80al.lehet vontatni mondja a kresz. 85 körül már különben érezhetően be tud lengeni, 100 körül egy változó oldalszél lazan oszzecsukja a szerelvényt.


Létezik olyan kapcsolófej amiben fekpofak vannak ott 100al is lehet menni de a szabály akkor is 80 ha vontatsz.

2021. szept. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
69%

2: el tudom képzelni ülsz a kocsiban és morrogsz : a mocskos szemét állatja, nézd meg szabályosan közlekedik, hogylehet valaki ennyire g.xi hogy betartja a szabályokat........


Fokozzam?

2021. szept. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
24%

Szintén egy kis lakókocsit 90-100-as tempóval szoktam húzni pályán, különben tényleg letolnak a kamionosok. Ha csak 80-nal mered húzni, akkor inkább menj országúton, az kevésbé balesetveszélyes.

Feljelenteni nem sok értelme van, főleg ha külföldi volt.

2021. szept. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
47%

De ha nem ment neked, akkor kiröhögnének mindenütt vele.

A közel menés semminek nem számít.

Én javaslom hogy menj le egyszer Napolyba és meglátod hogy ott milyen közel mennek hozzád. Garantálom össze csinálod magad.

2021. szept. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
55%

Elméletileg a kamionos sem szegheti meg a KRESZ-t, ez alól az az indok sem menti fel, hogy ő siet.

De itt ezen az oldalon rád fogják húzni a vizes lepedőt, hogy te voltál a "mocskos szemétláda" aki szerencsétlent feltartotta.

Engem is légkürtölt, villogott már le, tombolt mögöttem kamionos. Csak annyi volt a bűnöm, hogy 60-as sebességkorlátozásnál óra szerint 90-nel voltam hajlandó gyorshajtani a kedvéért. Aztán szépen meg is előzött, én meg pár száz méter után a feloldótáblánál visszaelőztem, mert ennyit nem bírt ki az idegrendszere.

2021. szept. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
15%

Egyrészt, ne vontass, ha béna vagy.

Másrészt, nem 3 másodpercet nyer, nagon nem mindegy neki, hogy 20 km-rel a cél előtt kell-e éjszakáznia, vagy le tud rakodni esetleg munkaidőben. És még lehetne firtatni, számtalanszor le volt írva ez a kérdéskör. Sajnos olyan világot élünk, amiben a kamionnak nincs ideje a mazsolákkal szórakozni.

Harmadrészt, igen, pont a fentiek miatt egy barom volt, nem kell önkéntes rendőrködni, de ha neked jobb lesz a lelkednek, akkor jelentsd fel. Mióta a rendőrség elkezdte a fedélzeti kamerák alapján büntetni az közlekedőket pont az ilyeneknek áll a világ.

Inkább azt javasolnám, tanulj belőle. Ha nem tudod felvenni a forgalom ritmusát, akkor ne menj a pályán. Ha már béna vagy, ne még több szabálytalanság árán próbáld megoldani a helyzetet (leállósávban megállás) stb stb.

2021. szept. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
80%
#5 Igen körülbelül így nézek ki, annyi különbséggel, hogy a szabályokat szidom, nem pedig azt, aki betartja azokat. Persze azt figyelmen kívül hagytam első válaszomban, hogy vontatott. Abban az esetben teljes mértékben elfogadom a 80-at, de sajnos sokan vontatás nélkül is 80-90 körül tartják fel a forgalmat külső sávban, emiatt a 100-110-es forgalom megy belülre, mögöttük meg torlódnak.
2021. szept. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!