Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hűtő tömítő folyadék hogyan,...

Hűtő tömítő folyadék hogyan, miképp működkik? Melegedésre levegőre érve szárad tömít mindenképp, vagy kell, hogy friss fagyállóval legyen összekeverve és betöltve. Tehát hiába adom a régihez? Kinek, melyik tipus jött be?

Figyelt kérdés
2021. szept. 16. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Rajta van gondolom a használati útmutató, el kell olvasni. De egyébként amit én használtam, azt csak simán hozzá kellett tölteni a hűtőfolyadékhoz 🤷🏼‍♂️
2021. szept. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Amit mi töltöttünk az autóba még régen azzal csak annyi teendő volt hogy hozzá kellett önteni a folyadékhoz be a tartályba és onnan már tette a dolgát. Ennek az a hátránya hogy nem csak a lyukas, repedt réseket tömíti be hanem a nagyon apró járatokat is a hűtőrendszeren. Ez addig jó ameddig hazaérsz az autóval és biztonságos helyre teszed le. Mi is ezt csináltuk mert volt hátra 100 km hazáig és a folyadék folyamatosan fogyott az autóból. Persze ennek hátránya az volt hogy a teljes rendszert szét kellett szedni át kellett mosni jó alaposan rengeteg meló volt és elég lett volna csak a radiátort lecserélni és nem kellett volna ezekkel kínlódni, ha akkor vettünk volna 5-10 liter deszt. vizet és 20-30 km enként öntöttünk volna hozzá keveset, mert nem fogyott túl sok az autóból csak azért 100 km után amikor észleltük hogy forrósodik a kelleténél jobban akkor láttuk hogy a kiegyenlítőből tűnik el a folyadék.
2021. szept. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2. Semmi baja nem lesz ha sima csap vizet töltesz bele, utána úgyis kimosod és lecseréled.
2021. szept. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én végülis magára a kémiai folyamatára vagyok kíváncsi. A doboz ezt nem írja. Szóval ez akár az ezer éves fagyáló és tömítő keverékével is működik vagy mindenképp viszonylag friss fagyálló kell hozzál. korábban használtam egyik fajtát ami működött is évekig. Most viszont egyik tipust töltöttem (másik autó) és nem működik. Szóval ezért a kérdés. Én is tudom, hogy nem feltétlenül jó bármit is bele töltögetni. viszont a műszerfal kiszerelése egy nap ami nélkül nem cserélhető a belső radiátor. Azt mondhatom, hogy a fagyálló nem fogy. Csupán annyi, hogy belül büdös, illetve ráadásul ha minden igaz belélegezve se feltétlenül hegyi levegő...
2021. szept. 16. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!