Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akkumulátor választás Generát...

Akkumulátor választás Generátor bírni fogja?

Figyelt kérdés

Adott egy suzuki swift 1.0 98-as kiadás.

Ki milyen akkut tenne bele?

Sajnos a banner másfél év alatt megadta magát.

Tudom gyárilag 36 ah-os akku van bennük. De azért egy picit nagyobb jobb lenne. Az exide lenne a leg szimpatikusabb 12V 47AH

A generátor bírni fogja vajon?

Köszi!



2021. szept. 16. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért lenne jobb egy nagyobb méretű, mint a gyári?


Ha jól működik akkor igen.

2021. szept. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ahogy olvasom több helyen is, zömmel előnye van egy nagyobb kapacitású akkunak. Jobb a hidegindítás, nem merül le olyan könnyen. Mikor nem használtam a kocsit( egy kettő nap) csepptöltőre tettem mindig.

Soha nem hagytam le merülni. Cellazárlatos lett. ( teljesen feltöltött akku 8-10 óra alatt egy óra pihentetés után 12,2v -ot mutat.)

A generátor 14,3 V-ot tölt terhelés nélkül. Terhelésen 13,8 környéke.

Szóval a generátor jó. Ezért egy normális akkut szeretnék venni ami nem egy évig tart.

2021. szept. 17. 06:19
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Exide egy jó középkategória, jó ár-érték aránnyal. Szerintem jó választás. Én is most tervezek akkut venni, valószínűleg én is ezt a márkát fogom venni. Egy 9 éves Bosch akkumnál már most érzem, hogy kezd gyengélkedni. Nem várom meg vele a telet. Az is ajándék, hogy ennyi ideig húzta.

A nagyobb kapacitásnak van előnye: pl ha sokáig nem használod az autót, vagy valamilyen fogyasztó bekapcsolva marad, több idő kell, hogy lemerítse.

A generátoros kérdést viszont nem értem. Hogy érted, hogy bírni fogja-e? A generátor ármérősséggel (A) tölt, nem kapacitással (Ah). Kb mintha azt kérdeznéd, hoyg a kerti csap bírni fogje-e hogy nem egy 10 literes vödröt, nem egy 30 literes lavórt akarsz vele megtölteni. Nagyobb áramerősséggel nem fog tölteni a generátor. Annyi csak, hogy lemerült állapotból kicsit több idő kell, míg fullra feltölti. Ugyan ez igaz a másik irányba, kisütéskor is: több ideig lehet ugyanakkora fogyasztókkal terhelni, míg lemerül.

2021. szept. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, meg ugye sok jót hallani róla.

Ez igen! Jó sokáig bírta!

Jobban bele gondolva Igazad van, valóban butaságot kérdeztem.

Köszönöm, hogy válaszoddal helyre tetted a dolgokat! Tudod aki nem jártas benne, az tud néha butaságokat kérdezni. Még egyszer köszi!

2021. szept. 17. 07:39
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Meg sok rosszat is. A marketingje alapján megvettem volna, mert írnak minden szépet s jót. Az akkuboltos beszélt le róla (pedig jobban járt volna, mert olcsóbbat vettem végül), rengeteg garanciális gondja van az Exide akkukkal. Baráti körben egy hozzáértő megszállott egyszer kimérte a még új akku 20 órás kapacitását, nos ez eléggé messziről közelítette alulról a ráírt értéket.
2021. szept. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen sajnos a banner akkuval is ez volt. Olyan jó dolgokat írtak róla, hogy nem volt min gondolkozni meg is vettem. És ügyesen tönkre is ment. Igazából még a varta akkuról is vannak rossz tapasztalatok. ( nem nekem) végül milyen akkut vettél?
2021. szept. 17. 13:34
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Én mindig a legolcsóbbat vettem és még problémám nem igazán volt egyikkel sem.

Legutolsó amit vettem az egy Polaris volt ami 2 éves és még mindig okés.

2021. szept. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Örülök neki, hogy valakinek az olcsóbb kategóriából is sikerült jót kifogni!

Bár lehet igazad is van! Hiába a nagy márka ha több éves akkut adnak el.

2021. szept. 17. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!