Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az apámnak volt egy balesete...

Az apámnak volt egy balesete a nyáron. Most kapott értesítést, hogy elsőfokú rendkívüli PÁV vizsgálatra kell menjen. Mi van akkor ha nem megy át - nem vezethet többet vagy? Köszönöm.

Figyelt kérdés
Még pár dolog: Az idén volt 70. Mennyire lesz neki nehéz vagy ez teljesen egyéni? Nagyon jó az egészsége, fitt, a gondolkodása is rendben van. Több mint 40 éve vezet, soha nem volt még balesete. Jelenleg is naponta vezet. Van valaki aki ebben a korban volt ilyen vizsgálaton vagy esetleg tud olyanról aki volt?

#baleset #PÁV #rendkivüli PÁV
2021. szept. 17. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Felfüggesztik a vezetés alól, ameddig nem dolgozik. Gondolom rendőr, tűzoltó vagy mentős, ott be tudják osztani más munkakörbe addig.
2021. szept. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
*ameddig nem sikerül
2021. szept. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

1. Hogy lenne már 70 évesen olyan munkakörben, amikor ők még 40 évesen elmentek nyugdijba.

Én voltam PÁV-on régen , nekem egyszerű volt, igaz nagyon hülye kérdések vannak.

2021. szept. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Nyugdíj után is dolgozhat, ha akar. Gondolom így. És PÁV I. kizárólag megkülönböztető jelzést használú járművekhez kell, tehát kizárásos alapon ez a három munkakör jöhet csak szóba. De nyugodtan pontozz le.
2021. szept. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Én nem azt értelmezem a kérdésből.

Hanem hogy a baleset miatt kell neki menni , mert különben nem lesz jogositványa.

De igazitson ki a kérdező ha nem jól értem.

A pontozás meg engem nem érdekel.

2021. szept. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A rendkívüli pályaalkalmassági vizsgálat, az a PÁV IV.

Úgy tudom, ha nem megy át, akkor 2 év múlva megismételhető.

2021. szept. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az elsőfokú PÁV az meg a PÁV I... Ezek szerint tényleg többféleképpen értelmezhető a kérdés.
2021. szept. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 krwkco ***** válasza:

Azt mondja a zinternet:

- rendkívüli PAV-ot -mások mellett- baleset okozásakor rendelhetnek el.

- a római szám azt mutatja, hogy milyen autót akar vezetni az illető:

- I szirénázós, II busz, III nagyteherautó, IV egyéb.

- és van I. fokú meg II. fokú: gondolom fellebbezéskor

[link]


- Az alábbi linken le van írva, hogy mi miatt lehet megbukni: lassú vagy hibás észlelés, reagálás, döntés vagy pontkövetés. Gyagyaság, agresszivitás, tanulási képtelenség, fáradás.

[link]


Itt van egypár kép, hogy milyen szerkezetekkel kell megküzdeni. + pszichologus.

[link]

2021. szept. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 krwkco ***** válasza:

És itt van egy példa, hogy valaki balesetet okozott és a PAV-on vezetésre alkalmatlannak találták, és azt javasolják a bíróságnak, hogy többé nem vezethet.

[link]

2021. szept. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat. Amint fentebb írta valaki és én is, baleset miatt rendelték a rendiküli PÁV-ot. Ha jól tudom ez PÁV IV-nek felel meg. A neten / youtube találtam leírást, hogy miből áll a PÁV II vizsga. A PÁV IV-nél is ugyanazok a feladatok vannak - képek, felvillanok színek és pszihológus? Amint írtam jó egészségi állapotban van az apám, fitt agyilag is, de a 70 év az 70 év. Ezért lennék kiváncsi tapasztalatokra ilyen esetben. Köszönöm
2021. szept. 26. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!