Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Belső égésű motorok és autók...

Belső égésű motorok és autók szereléséhez tudást honnan tudnám hatékonyan elsajátítani?

Figyelt kérdés

Hobbi szinten szeretnék elkezdeni foglalkozni autókkal.

Esetleg van valami könyv ajánlása bárkinek vagy egyébb forrása ahonnan ehez a tudáshoz hozzá juthatnék?



2021. szept. 17. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Hát nagyon tág a kérdés, sok vetülete van.

Először is pontosan ismerni kell a működét az autót és működését.

Ha tudod mi van, belül, hogyan működik, akkor már előbbre vagy.

A masik a manualitás.

Hétköznapokban érezni kell, meddig lehet egy csavart húzni, netán egy berohadtat "erőltetni", mert ha szakad, akkor egy sima csva kivételből 1 hetes szívás lesz.

Persze van nyomatékkulcs is..

Hogy hogyan lehet ezeket megtanulni? Olvasni, régebbi, egyszerűbb autón csinálni (amit azért használhatsz is), mert az újak néhol katasztrófa számba mennek.

Téli gumi cserénél fel (újra) kell programozni a keréknyomást ellenőrző rendszert?

50 (igen) éve, ifjoncként motorgenerált csináltam, ma egy hengerfejlevételt sem kockáztatnék (pár éves autónál).

De sok mindent ma is csinálok, pl. fékbetét cserét, fékolaj cserét, olajcserét stb.

Motorvezérlés, ECU: nekem megvan egy ECU leírása, működése, 60 oldal. Komolyan mondom: nagyon érdekfeszítő, hogy mit, mikor, miért csinál.

Volt Szamarám, több, az utolsó már hengerenkénti befecskendezős volt, még a régi kaszniban. Kézikönyvében minden le van írva, minden részlet a motorról, generátorról, önindítóról, karburátorról, mindenről, ezek javítása, vizsgálata. Mit, mivel, hogyan?

De úgy, hogy ha megméred a hengerfej csavart és ha hosszabb mint x mm, cserélni kell.

Így nőttem bele a mai technikába, odáig jutottam, hogy egyre kevesebb részhez nyúlhatok hozzá, sokszor eszköz hiányában.

Kb. ennyi..

Keress könyveket, de a YT-n rettenetes sok információ van, de az alapokat ismerni kell a megértéshez.

2021. szept. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Youtube és gyakorlat.
2021. szept. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Nem világos a kérdés.A mai,elektronikával működő autók esetében,reménytelen.F Astra,Suzuki Swift,még szóba jöhet.Esetleg régebbi Trabant,Wartbug,Skoda stb. Tehát,előbb az elmélet,utána a gyakorlat. Könyveket,talán még a könyvtárból is lehet kölcsönözni,de az online piactéren,nagy valószínűséggel,lehet vásárolni. A többit,az előttem írók már leírták és igazuk van.
2021. szept. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3as

Hagyjuk már ezt a dumát. A modern autókat is pont úgy meglehet szerelni, pont ugyanúgy dugattyúk, főtengely, hengerfeje van annak is. Csak tanulni kell picit, és odafigyelni, nem pedig köpködni, hogy fujj ezek az új autók, mert nem képesek a szerelők fejlődni a technikával.

2021. szept. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vegyél valami fostalicskát és fogadd meg hogy nem viszed szerelőhöz🤷‍♂️

Én ezt tettem, már sokmindent megcsináltam rajta. Cseréltem már benne kuplungot, főtengelyszimeringet, féltengelygumiharangot, dugattyúgyűrűket, hengerfejtömítést, szelepszárszimeringeket...stb..

Apa kocsijában komplett motort is. A kedvencem a fűtőradiátor csere volt, 2 napig szórakoztam vele mert ki kellett venni a műszerfalat. Egyébként mikor eldurrant a radiátor pont egy szerelő előtt, bementem és kértem egy kombináltfogót hogy vissza tudjam fordítani a radiátorhoz menő csövet. Megtöltöttem vízzel és még haza is tudtam velem menni😎

Na, kidicsekedtem magam...

18/f

2021. szept. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4-es! Hagyjuk már ezt a dumát! Egy egy elektronikus vezérlést,mechanikusan lehet javítani,meg egy nyomtatott áramkört.
2021. szept. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!