Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire rizikós egy 32 éves...

Mennyire rizikós egy 32 éves autót napi használatra befogni?

Figyelt kérdés
Egy Renault ESPACE, 2.1 TD motorral, galvanizált, rozsdamentes karosszériával. Nagypapám használta, 25 éves koráig napi szinten használta, most 7 évig csak hétvégente használta, amúgy csak a lakótelepi parkolóban állt. Én viszont szeretném újból naponta használni, ez 35 km-t jelent, hétvégente kb 200-at. Eladni nem szeretném, mert kb semmit nem kapnék érte, de mégis 32 éves kocsi, s garázsban én se tudom tárolni, sajnos.
2021. szept. 19. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Milyen szempontból rízikós? Győzödj meg róla, hogy az összes szűrő és folyadék nem öregebb 1-2 évnél (fékfolyadék gondolom 10+ éves és üzemanyagszűrő sem lesz mai) mielőtt napi használatba veszed. Érdemes még a hosszbordás szíjat és vezérlést lecserélni, ha nem volt pár éve. A gumik állapotát és évjáratát is ellenőrizd.

Tehát mintha vennél egy autót. Ettől kezdve viszont nyugodtan használhatod.

2021. szept. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Karban volt tartva, olaj, szűrő cseréket én végeztem el rajta, évente. Csak a kora ugye.
2021. szept. 19. 17:44
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
Nem a rizikóval van itt baj, hanem azzal, hogy mégis mi az isten hajáért akarnál napi ingázós autónak egy ilyet? 2.1 literből szaros 90 lóerő, ráadásul mindez egy pocsék légellenállási tényezővel rendelkező másfél tonnás kisbuszban. Pocsék ötlet gazdaságilag. Kétszer annyit fog zabálni, mint egy értelmes modernebb autó, ami a mai üzemanyagárak mellett elég meredek elképzelés.
2021. szept. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk mert kell a hely szerszámoknak, gépeknek?! :)
2021. szept. 19. 17:58
 5/11 anonim ***** válasza:
Oké de ez közel sem magyarázza azt, hogy miért akarsz egy 2.1-es 90le-s szívódízellel közlekedni. Egy őskövület 1.4 benzin is van olyan erős fele annyi benzinnel. Persze ha ilyen baromi sok cuccod van, az meg csak még komikusabbá teszi a dolgot, hogy 90 lóerővel akarod hurcolni azt a sok cuccot.
2021. szept. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja bocs, turbódízel. De akkor is csak 90le.
2021. szept. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
3. EZ az autó nem eszik többet mint egy benzines opel vagy suzuki.
2021. szept. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#3, túl sokat nem értesz az autókhoz, ez a motor kevesebbet ehet, mint egy 1.4 benzin.

Gazdaságosan vezetve 4-5 literrel elmehet.

Teljesen jó lehet egy ilyen, csak ne taposd ki a belét, kérdező, ne pörgesd, mint egy benzinest.

2021. szept. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Apának van egy 2.1es dízel Renault 21-je, országúton 6-7, városban 8-10 litert eszik vezetési stílustól függően🤷‍♂️

Csak egy példa: az én 1.4-es 60Le golfom evett ennyit...

2021. szept. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 krwkco ***** válasza:

"Karban volt tartva, olaj, szűrő cseréket én végeztem el rajta, évente. Csak a kora ugye."

Akkor jobban tudod, mint mi, hogy ha eltávolodsz az otthonodtól 17,5 km-re, akkor haza fog-e hozni. Ha jó állapotban van, akkor miért ne használnád? Ha kezdene valami elromlani benne, többnyire vannak előjelei. És elég nagy darab ahhoz, hogy biztonságos legyen, még ha nem is a legújabb nagyszilárdságú acélok vagy gyűrődőzónák vannak benne.

2021. szept. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!