Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műszaki vizsga érvényessége?

Műszaki vizsga érvényessége?

Figyelt kérdés
Október 5-én lejár a műszaki az autómon. Azt hallottam, hogy mostmár a hónap végéig adják az érvényességet. Ez igaz? Tehát ha októberben viszem el, akkor október 31-ig lesz utána érvényes, míg ha még most vinném szeptemberben, akkor meg szeptember 31-ig lenne az?

2021. szept. 20. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy hónappal előbb elviszed, akkor is megadják októberig.
2021. szept. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szeptember 31? 🙂🙃

Egyébként ha 30 nappal a lejárat előtt viszed, akkor is beírják az eredeti hónapot és napot.

2021. szept. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor szeptember 30 :)

Szóval akkor ugyanúgy október 5-ig lesz érvényes? Mindegy, hogy mikor viszem? Nem lehet kitolni október 31-ig?

2021. szept. 20. 11:17
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom, most a veszélyhelyzet miatt összevisszaság van.
2021. szept. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem, ez úgy van, hogy a lejárat napját megelőző 30 napban adják meg a lejárat napja+2 évre, nem arra amelyik nap elvitted. Tehát ha ma elviszed és átmegy, akkor lesz 2023. október 5-ig érvényes. De okt 31-ig semmiképp se, csak ha lejárt és aznap viszed el.
2021. szept. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig veszélyhelyzet vége +60 napig van kitolva minden okmány érvényessége. Tehát nem jár le a műszakid október 5-én. Saját belátásod szerint időzítsed a vizsgát (én fél évet vártam vele).
2021. szept. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
8%
#6 ezzel csak az a baj, hogy ha véletlenül balesetezel, akkor a biztosító bele fog kötni.
2021. szept. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7: nem fog. Törvény van rá, nem tehet semmit a biztosító.
2021. szept. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

7-es:

a biztosító kis miska a törvényhez képest.

Ha szerepel a magyar közlönyben, hogy érvényesen lehet közlekedni a veszélyhelyzet alatt lejárt okmánnyal akkor a biztosító se pattoghat.


Egyébként is ha te okozol balesetet akkor kb semmilyen indokkal nem bújhat ki a biztosító azelől, hogy kifizesse a kárt a károsultnak.

2021. szept. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!