Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » E10-es benzin E5-tel keverve...

E10-es benzin E5-tel keverve működhet? Régi autóm van amibe elvileg nem nagyon kéne E10-et rakni, viszont undorító összegek mennek el azzal h kocsival kell munkába járnom, erre kéne vmi faragás...

Figyelt kérdés
Arra gondoltam h 2/3 e5 1/3 e10 v vmi hasonló arányok lennének a tankban. Van ennek bármi értelme v hagyjam a francba az egészet aztán nyeljem le amit muszáj?
2021. szept. 21. 19:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Egészen biztos, rozsda, a karburátorban sárga kirakódás, gumicsövek belső fele felpuhult és lecsúszott, utána ami új csövet raktam be az is, papíros benzinszűrő szétmállott (belseje), meg dugulások,illetve az átlátszó benzincső úgy kikeményedik tőle 3 nap alatt hogy törik,oxidáció alu alkatrészeken pl a karbi úszóházában(ez megoldódott aliexpressen lehetett kapni kínai után gyártott karbit azt nem eszi), meg még volt egy kazal dolog.


Ezek már az e5-el is előjöttek csak ritkábban.Etanol előtt soha nem voltak ilyen bajok, vagy csak nagyon nagyon elvétve.


Meg mióta megnövelték az etanolt az üzemanyagban többet is kérnek be az autók belőle, az opelnél 7-ről 8-liter lett, a ladánál meg 8-ból lett 9,5, a mazdát nem néztem még, meg gőzöl mint az állat télen mindegyik autóm úgy mint ha hengerfejesek lennének, úgy hogy a vizet/olajat nem eszi egyik sem.


Most gondolkodok hogy valami öreg szívódízelt kellene még venni ami meg képes enni a sütőolajat gond nélkül (már olcsóbb szerintem a tesco-s sütőolaj mint a gázolaj)

2021. szept. 23. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Akkor lehet nekem szerencsém van a kocsimmal, hogy semmi hiba nem jött ki 36 éves kora ellenére. Japán, injektoros, lehet ez is a titok nyitja. :)
2021. szept. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Előfordulhat.
2021. szept. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!