Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra J 2011 1.7 CDTI...

Opel Astra J 2011 1.7 CDTI elektronikai okok miatt nem indul. Mi lehet a probléma forrása?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Egy olyan problémát próbálok most leírni ami feltehetően keveseteknél bukkant fel. A jelzőkar meghibásodott, emiatt nem tudtam használni a “MENU” funkciót, ezért úgy döntöttem hogy mindenképpen kicseréltetem egy közeli szervízben. Éppen Németországban voltam, kértem egy időpontot egy Opel szervízbe, másnapra már meg is oldódott a probléma. Ezután elindultam egy hosszabb útra, pár perc elteltével viszont hirtelen menet közben leállt az autó amit aztán sikerült újraindítani. Rögtön úgy döntöttem, hogy visszamegyek ismertetni a próblémát, ami meg is történt, megtalálták a hibát ami szerintük valamilyen elektronikus problémával hozható összefüggésbe. Na igen! Ezután végre elindultam a betervezett útra, de az aútó ismét leállt. Végül sikerült eljutni a célponthoz viszont mostmár ott tartott a dolog hogy el sem akart indulni, többszörös próbálkozás után sem.A bordcomputer megbolondul, mindentlféle problémákat kiad amik nincsenek és az autó ugyanúgy nem indul. Próbáltam lecsatlakoztatni az akksiról, ez néhány alkalommal működött, mostanra már csak reménykedni tudok hogy sikerül elindítanom hogy eljuthassak egy legközelebbi szervízbe.

Szerintetek mi lehet a gond, mit tanácsoltok?



#nem indul #elektronikai hiba #Opel Astra J 2011 CDTI
2021. szept. 23. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen hibakódok vannak? Ki kellene deríteni hogy melyik okozza melyiket, mert gondolom több is lesz.

Aztán meg kellene keresni, hogy van kontakthiba, kábelszakadás, hibás érzékelő, stb... Ezt így látatlanban csupán a leírásod alapján senki nem fogja tudni megmondani. Legrosszabb esetben motorvezérlő csere. A motor random le tud állni egy gyengélkedő főtengely jeladó miatt is. Töltés rendben van?

2021. szept. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ha a szerviz nem boldogul vele akkor sokat ne várj innen.

Nyilván valami elektro hiba lesz.

2021. szept. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugyanoda kellene visszavinned, ahol dolgoztak rajta.

Fizettél érte, de továbbra is hibás.

2021. szept. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vortrex ***** válasza:
Valami elfossa a can buszt, ki kell huzogatni a nem létfontosságú biztosítékokat hátha beindul
2021. szept. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!