Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajfolt megjelenés a blokk...

Olajfolt megjelenés a blokk alatt,125 cc 4t motorkerékpár.Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Adott egy 4t 125 ccm es motorkerékpár amit most vettem és használtam 1000 km-t,összesen 9000 km van benne.Sajnos amióta használtam megjelent,összegyűlt egy olajfolt/olajréteg a blokk alatt jobb szélső részén közel a lánchoz.Az lenne a kérdésem hogy mi okozhatja,van rá esély hogy a blokkból jön,vagy a lánc verte oda,mennyire sürgős hogy szervizbe vigyem,nagy a gond?1000 km múlva vinném olajcserére de ezzel kicsit elbizonytalanodtam.

Képek: [link]

[link]

Ennyi gyűlt össze kb az 1000 km során,várom a válaszokat,felpontozom ha korrekt.Előre is köszönöm.



2021. szept. 24. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Az első képedből számomra abszolút nem értelmezhető semmi, bocsi. Tudsz több képet csatolni, ahol jobban látszódik, hogy hol, honnan folyik? Távolabbról, közelebbről, ilyesmi. Csak ne legyen ennyire homályos.


Nem lehet ennyi alapján semmi konkrétat mondani szerintem. Lehet, hogy csak egy tömítés valahol, de lehet komolyabb a baj. Az ujjadon lévő olaj mennyisége alapján közepes mennyiségű olajat hagysz így el, érdemes gyakran megnézni az olajszintet, nehogy minimum alá menj. Én nem mennék vele így 1000 km-t, ez már annál talán komolyabb eresztés. Persze ez se biztos, mert nem igazán csatoltál számomra értelmezhető képeket.

2021. szept. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

AZ olaj folyást úgy tudod megállapitani hogy lemosod fémtisztára és aztán megnézed hogy honnan jön.

Általában először megpróbálják utána húzni a csavarokat , csak ha ez nem segít akkor mennek tovább és javitják ki a hibát.

2021. szept. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendszeresen olajozod a láncot, az is okozhat foltot a motor alatt. Összegyülik a meghajtó lánckerék körül és ha leállítod a motort akkor lecsepeg. Már rám is rámjött a frász emiatt. Erre is 2/2 fogja megadni a választ.
2021. szept. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Löttem még pár képet pluszba most a váltókarnál olajos,nagy lehet a gond szerintetek?

Képek: [link]

[link]

[link]

[link]

Sajnos valamiért megforditja az oldal automatikusan a képeket.

2021. szept. 25. 18:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ez szerintem tuti nem a lánc, hacska nincs automata láncolajzód, amit maxra tekertél. Én így minél hamarabb elmennék szervizbe. Ennyi alapján nem tudni, mekkora a baj, mert lehet, hogy csak egy 2000 forintos tömítést kell cserélni.
2021. szept. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát ezt nem gondoltam volna,mivel a motor csak 4 éves,9000 km van benne és már ilyen gondjai vannak.Remélem még a holnapi napot kibírja mivel mennék vele 80 km t kb.
2021. szept. 25. 20:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Annyit kibír valószínűleg, de a kézikönyv leírása alapján ellenőrizd az olajat. Csak akkor indulj el, ha a minimum szint FELETT van, inkább a maximum szinthez közelebb.
2021. szept. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!