Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ajánlotok nekem olyan autót...

Pillowtalk2216 kérdése:

Ajánlotok nekem olyan autót amivel a 160km/h utazó tempót kényelmesen lehet tartani?

Figyelt kérdés

Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy melyik autó lenne nekem az ideális?

Kb 3000-3500 euró a keret az autóra.

Olcsóbb fenttarthatóság, megbízhatóság, takarékos, de azért menjen.

Melyik autókat nézzem meg?


Munkám miatt utazok viszonylag sokat.

1270km-re járok ott is sokat vezetek és vissza. Szal 5000km egy utam. 2 vagy 3 hét ott 1 hét itthon.

Az autó mindig megy. Főleg német autópályán


Melyik autó felene meg nekem?

Csak kombi kell.

Követelményeket leírtam, de nagyon fontos a 160-as tempó és a kevesebb fogyasztás.

Tudom nem sok a keret, de hátha.. Most egy első generációs skoda octaviával tolom ezt.

1.6 sr.

Már 380xxx km. 210-el vettem és bő 2 év..

1 hibája nem volt.

Kicsit már unom na éritek, maradnék én a skodánál model ujjításson is gondolkodom, na de azért van ez az oldal, hogy kérdezzünk ugye?! Kiváncsi vagyok a véleményetekre..


Köszi sziasztok.



2021. szept. 26. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
A 160-as tempót szinte bármely kombi bírja. Ritkán mondok ilyet, de neked ehhez diesel lenne ideális. Lesd meg, hogy ahova jársz németben ott van-e rájuk tilalom. Ugyanakkor 3000-3500 egy olyan autóra, amivel évi kb. 60 ezret akarsz megtenni szerintem kevés.
2021. szept. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Amíg megy a jelenlegi Skodád, addig ne akard lecserélni, főleg ne 3000 Euroért. Majd ha lesz úgy legalább 10K Euród az autóra, akkor rendben van. De 3K-ért nem kapsz te olyan minőségű, megbízható autót, amivel te ennyit akarnál menni.
2021. szept. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Először is, 160 km/h sebességhez alap dolog a dízelmotor. A benzines is jó, de 160nál még a modern takarékos benzinesek is zabálnak. A dízelmotornak ez az egyik legnagyobb erőssége, hogy nagy tempónál is takarékos.

Én egy Audi A6 3.0 TDI-vel járok, ami konkrétan erre lett kitalálva, hogy nagyon nagy tempóval suhanj vele csendben órákig. De nálad ez nem opció.

Apámnak 1.6 TDI 6os Golfja van, kombi. Nagyon durván meglepő, mennyire masszív autó, és milyen csendes, Audis az egész. A lényeg, hogy még ezzel a motorral is tartja a 160-at simán, 3000res fordulaton. Talan ilyen 6-6,5 a fogyasztása ilyenkor, nagyon baráti. De ez a motor már kicsit kevés, hogy órákig ennyivel menj, a 2.0 TDI kell bele. De az meg nem 3500 euró. De amúgy is, 3500 euróért nehezen találsz szerintem olyan autót, ami bírja megbízhatóan ezt a nagyon sok kilómétert. Vannak 1.6 TDCI 2es Focusok ennyiért, amelyek szintén simán bírják a 160at, de annak már bármi baja lehet 12+ évesen. Ilyen használathoz már ki kell nyitni a zsebed.

2021. szept. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én tuti nem cserélnék le egy megbízható, általam kiismert autót, aminek semmi baja egy olyan kocsira, amit olcsón veszek a piac aljáról és fogalmam sincs az előéletéről, bajairól. Főleg nem azért, mert "unom"... Unalmas, hogy nem döglik be havonta és nem kell trélerezned állandóan...?
2021. szept. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ennyiért ne vegyél autót.

Még fél évet melózz a mostanival, és vegyél egy új, vagy nagyon fiatal dízelt.

A kocsit munkaeszköz, ne ugorj bele egy használt lutriba, szar dolog külföldön trélert meg szervizt intézni.

2021. szept. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy ilyen válaszokat fogok kapni, de teljesemértékben igazat kell adjak nektek.. Az octavia az nem lesz eladva, mert egy nagyon megbízható autó és sok sok km után is csak megy és megy.

Az elején vezérlés és időközönként fékbetét csere volt.

Aztán minden második utam után olajcsere,.

Persze, hogy várok csak türelmetlen vagyok és kiváncsi voltam pár tapasztalt vélemyére!

Skoda octavia 2 vagy Vw Touran, golf lesz szerintem a választás.

Persze Diesel és olyan helyre járok, ahol még nem szólnak érte!

2.0 tdi az mindenhogyan szükséges lesz.

Várok és gyüjtögetek, mert ha majd később autót veszek nem csak az autó árát kell kifizetni hanem vezérlés, fék stb....

Köszönöm a válaszaitokat és szép estét/napot mindenkinek!

2021. szept. 26. 19:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Hosszútávra 2 autót ajánlok. (Tapasztalatból)

Vagy egy Crysler 300 C , vagy egy CLS 320 Mercedes. Mindkettő diesel , 3.0 V6 automata.Annyi , hogy a 300 C 5 , a cls 7 sebességes.De mindkettő lazán bírja akár a 180-as utazó sebességet is. Nekem CLS 320-am van , 200 - 230-al járok vele. 200-nál van 3000-es fordulaton ... :D Brutális a verda !!

2021. dec. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!