Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet elérni, hogy az...

Hogyan lehet elérni, hogy az autó kipuffogórendszere minél hamarabb felforrósodjon?

Figyelt kérdés
Benzines autóról van szó és amikor pár km-es utakra megyek vele(errefelé gáz a tömegközlekedés), akkor nem párolog el belőle a nedvesség, ami képződik.

2021. szept. 26. 13:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
nem baj
2021. szept. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen természetes. Nem kell vele csinálni semmit.
2021. szept. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezzel nem tudsz mit kezdeni, vagyis pontosabban azzal, hogy az így képződő pára idővel megegye a rendszert. Erre egy megoldas van hogy az egészet lecseréled rozsdamentes acélból készültre. De annak árából több rendszer is kijön.
2021. szept. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen, pont attól tartok, hogy belülről károsítja(már volt, hogy a cső letörött a katalizátorról, amit valahogy vissza tudtak hegeszteni anélkül, hogy új alkatrészt kellett volna vennem). Azt hittem, hogy talán számít valamit a fordulatszám, vagy valami más. Mondjuk azt megtehetném, hogy szándékosan kerülőúton jövök haza, de akkor meg több benzin fogyna, amiből hosszú távon már kijönne a javítás ára.
2021. szept. 26. 15:27
 5/16 anonim ***** válasza:
55%

A benzinesek ez miatt eszik a kipufogót. Benne marad a víz és rohad, rozsdásodik az egész rendszer.

Nekem a dizelnek egy hátsódob cseréje volt, mig ugyan ez a haver benzinesének már két sor kipufogót kellett cserélni végig.

2021. szept. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
12%

hidegen pörgetnéd inkább a motort, minthogy 10 évente vennél egy 3 ezer forintos bilicset?

A kipuffogórendszer nem belülről károsodik, hanem a téli sús víz teszi tönkre

2021. szept. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez, sajnos ilyen. Nem csak kopó, hanem fogyó alkatrészek is vannak egy autón.
2021. szept. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

5-ös: amikor hosszabb útra megyek vele, akkor a végére kiszárad. A dízelek pedig legalább annyira utálják a rövid utakat, de más miatt. A részecskeszűrőseknél pedig időnként kifejezetten ajánlatos a meleg motort magasabb fordulaton járatni(visszakapcsolni), mert állítólag akkor indul be a DPF automatikus öntisztítása. De sosem volt még dízelesem, ezeket csak hallottam.


6-os: igazad van, hidegen nem ajánlatos túlpörgetni, úgy tudom 2-3 ezres fordulat között kell tartani. A kipuffogórendszer sajnos belülről IS károsodik, de az általad említett téli sózás sem tesz jót neki.

2021. szept. 26. 16:32
 9/16 anonim ***** válasza:
Én annyit tudnék a gyorsabb kiszáradás érdekében elképzelni, hogy a dobok alját megfúrni, és egy vékony csővel összekötni a dob mögötti csőszakaszal, így elvileg a dob alján összegyűlt víz könnyebben tudna távozni a dobból, mivel ebben átkötésben vákum keletkezik. De persze ez csak egy elmélet ;)
2021. szept. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Még az is lehet, hogy működne, bár ezt inkább szakemberre bíznám. Majd kikérem a kipuffogósom véleményét, ha esetleg valami miatt menni kéne hozzá :)
2021. szept. 26. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!