Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha munkába menet lerobban az...

Ha munkába menet lerobban az autó hogyan kezelhető a helyzet?

Figyelt kérdés
Valakivel történt már ilyen? Tegyükfel lerobban és busz járat sincs pont akkor. Olyankor kirúgnának? Mert ugye késésnek számít. Vagy meg lehet egy ilyet beszélni? Eltekintőek?
2021. szept. 28. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem normális helyen megértőek, max be írnak arra a napra szabira.

De ilyen esetben azonnal telefon a munkáltatónak.

2021. szept. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát azonnal felhívod a főnököt, hogy ez van. Onnantól kezdve a főnökön múlik.

Én például olyan helyen dolgozom, hogy a saját hibámon kívüli késést (lerobban a busz/vonat, durrdefekt az autón...) elnézik, de ugye be kell pótolni a kiesett időt. Ha meg mondjuk kifogy a benzin az autómból, az az én hülyeségem miatt van, azért ejnye-bejnye jár. De alap, hogy 10 percet meghaladó késés esetén telefonálunk, nem is feltétlen a főnöknek, hanem a váltótársnak, hogy ne számítson rá, hogy időben leváltjuk. Tehát "Józsi, figyelj, felsővezetèk-szakadás van, kések kb. egy órát." Aztán ha beérek, akkor Józsival egyeztetek, hogy mikor máskor jöjjek korábban, vagy maradjak későbbig, hogy helyette dolgozzak egy órácskát.

2021. szept. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyenért nem rúgnak ki de azonnal szólj telefonon. A társaság szokott adni igazolást általában hogy bemutasd, nem kamu.
2021. szept. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Ha akarnám sem rúgnának ki... Tehát munkahelyfüggő.


Semmi extra. Betelefonálsz, hogy ez történt, jössz amint tudsz, vagy kiveszel egy nap szabit.

2021. szept. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Atya ég, most jövök rá, milyen jó munkahelyem van! Nálunk teljesen rugalmas a munkaidő. Íratlanul elvárás, hogy napközben bent legyél. Tehát ha mondjuk 10 és 2 között keresnek és úgy nem vagy bent, hogy nem is szóltam, az ciki. De senki nem nézi percre pontosan, hogy mikor jöttem, mikor mentem. Az viszont elvárás, hogy a munka határidőre meglegyen. Tehát cserébe az az én magánügyem, ha eset 10-ig bent vagyok. Nem fizetnek túlórát, nem órabérben fizetnek.

A kérdésre térve, én is felhívnám a főnökömet, elmondanám mi történt és hogy jövök, amint sikerül beérnem. Elég köcsögségnek tartom, ha emiatt kirúgnak. Egy-két óra késésért, ami nem rajtad múlik és nem is rendszeresen előforduló eset, még a szabadság kiírást is elég szigorú szankciónak tartom. De elhiszem, hogy van ilyen is. Munkahely és főnök függő erősen a dolog.

2021. szept. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Soha nem volt ebből gondom, mert egyébként meg nem szoktam csak azért lógni, mert nincs kedvem dolgozni, és ezt tudják is, ezért ha bármi közbejön, mint pl a múltkor pont iduláskor derült ki, hogy csőtörésem van a vízóránál, simán kaptam szabit.
2021. szept. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Helyfüggő.

Van ahol adnak egy nap szabit, van ahol dolgozz aznap home office-ban, van ahol igazolatlan, vagy fizetetlen távollét. Nem hiszem, hogy kirúgnának bárkit ilyenért (Ha meg igen, akkor amúgy is jobb eljönni onnan)

2021. szept. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!