Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen keresztmetszető kábel...

Milyen keresztmetszető kábel szükséges F astra caravan akkumulátor és az önindító között? Egy helyen láttam, hogy 0,9 kw áramot wesz fel az önindító, szóval eszerint én 25 mm2 keresztmetszetű rézkábelre gondolnék.

Figyelt kérdés
Röviden a helyzet az, hogy az önindító nem mindeig indítja a motort, csak kattan egyet. Hol működik, hol nem. Első körben a kábeleket szeretném cserélni. Utána megnézetném, hogy az önindító rendben van e (szennyeződés, szénkefe stb). Előre is köszi a válaszokat!

2021. szept. 29. 08:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Rossz a sorrend. A kábel az utolsó ami tönkre tud menni.

Behúzó tekercs lesz az inkább.

2021. szept. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Az a baj, hogy limitálva van a leírás hossza, ezért kimaradt egy fontos dolog, hogy korábban egy szerelő úgy csatlakoztatta a kábelt, hogy a rézvezetékre csepegtetett egy kis ónt és úgy csavarozta rá. Ezt most kézzel tudom mozgatni, és jobban nem lehet meghúzni. Az önindítót szeretném megnézetni, de egyben a kábeleit is kicseréltetném, csak nem tudom milyen keresztmetszetű kábelt rendeljek hozzá.
2021. szept. 29. 08:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Érdekes hogy nem tudod, hát megnézed akkor és pont olyat vagy hasonlót vegyél.

Például ilyet.

[link]

[link]

2021. szept. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha az előírtnál vékonyabb lenne a kábel átmérője, akkor valószínű melegedne.

Tekintettel arra, hogy az indítózás -egy normálisan karbanttartott autónál- általában elég rövid ideig tart, így a melegedés kizárhatjuk.

Szóval az, hogy az önindító csak kattan, egyáltalán nem a kábelvastagság problémájára utalhat.

2021. szept. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amikor kattan egyet az önindító akkor verjél rá egyet egy seprűnyéllel vagy amivel hozzáférsz, és pöccre indulni fog :)


De azért ne simogasd, nyugodtan b@ssz oda neki, nem lesz baja.

2021. szept. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még írtad is, hogy a csatlakozó a rossz, akkor miért akarsz kábelt cserélni? Ha nem lehet meghúzni rendesen, akkor a csavarnak, vagy az anyának meg van szakadva a menete, azon talán segíthet egy vastagabb alátét.
2021. szept. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azt is írtam, hogy nincs csavar se alátét, csak a rézkábel rajta egy kis forrasztóónnal. Ilyen vastagságban nem tudok se érvéghüvelyezni, se szemes sarut préselni, mert nincs hozzá szerszámom, két kábel szereléséhez, meg sokallom az árukat. A szakember annó elégnek találta a forrasztást, én nem, ezért szeretnék rendelni egy új kábelt, gyárilag préselt szemes saruval. Megrendelem a 25 mm2-eset akkor, ha az alapkérdésre nem jött válasz.
2021. szept. 30. 19:40
 8/8 anonim ***** válasza:

"érvéghüvelyezni, szemes sarut préselni...." :)


Fogod a saru füleit, ráhajtod a lecsupaszított kábelvégre és satuba összehúzod.

Ha nincs satu, ráütsz kalapáccsal.

Fölösleges túllihegni egy kábelvégsarut, főleg, ha nem is az a hiba oka..

2021. okt. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!