Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Manapság miért csak ún....

Manapság miért csak ún. tucatautókat gyártanak?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, ízlések és pofonok, de ma már alig látni olyan újonnan gyártott kocsit ami nem suv, vagy nagyobb családi autó mintára készült. Ezenkívül alig jönnek ki olyan modellek, amik a 90-es évekbeli ( vagy 2000-es évek eleje, esetleg 90 előtti) stílusra hajaznak, arról nem is beszélve, hogy a fényszórók/lámpák megjelenése is mostmár teljesen egysíkú. Meg a sportosabb vonalat is eléggé elhagyták.

Tudom hogy régen is voltak főbb irányzatok amiket követtek a gyártók, de mégis sokkal sokrétűbb, változatosabb és egyedibb volt a felhozatal a kocsikból.


Vannak még egyáltalán olyan 2010-ben vagy nem sokkal azután gyártott autók, amiknél nem sok eltérés van a fentebb írt régiektől?



2021. szept. 29. 21:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"de egy katalogusban azt lattam hogy a J Astra kombinak 20.000€-s indulo ara volt, nekem eleg irrealisnak tunik, de vegulis igy is 7 milla"


Gondolom nem az alapfelszereltségű, alap motoros J Astra induló árát nézted. Egy Innovation felszereltségű K Astra alapára is magasabb, mint egy Selectioné. Egyébként ha már szóba hoztad, pont K Astrám van. Nem mondom, hogy hű de szép autó és kitűnik a tömegből. Inkább az elmegy kategória. A belterébe szerettem bele igazából. Valamint ár-érték arányban 3 éve mikor rendeltem, ez tűnt az egyik legjobb választásnak. Elég jól felszerelve, nem alapmotorral, ennek is 9 millió fölött volt a listaára. Akkor soknak tűnt. Ma már nem. Már lassan kifutó lesz ez a modell, az alap változat, alap 3 hengeres 1.2 literes motorral majdnem 7 milláról indul. 3 évnél jóval többet spóroltam rá. Egyszerű diplomás alkalmazottként nem tudok havonta majdnem nettó 200eFt-ot félrerakni, úgy hogy még meg is éljek mellette. De ez már csak az én egyéni szoc problémám.

2021. szept. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

#8 Valószínűleg ez lesz, viszont emiatt az újdonsült baromság miatt kétes hogy meddig tudom kihasználni, tekintve hogy ki akarják tiltani a dízeleket, így meg a megmaradt a benzin még drágább lesz majd...


Egy E30-ról mondjuk ígyis mondhatok le sajnos, mert nem hogy milliókat gyűjteni, de karbantartani azt a csodát pláne nem tudnám, főleg hogy még csak most végeztem a sulival. Természetesen azon kívül is vannak hasonló kategóriájú kocsik olcsóbb verzióba a régiekből.

Tekintve hogy nem csak egy szimpla szükségautó lenne a cél.

2021. szept. 30. 10:10
 13/18 A kérdező kommentje:
#9 Jogos.
2021. szept. 30. 10:12
 14/18 anonim ***** válasza:
Rosszul látod, most is vannak sportos modellek
2021. szept. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
#14 Tudom hogy vannak, de valahogy nem hoznak lázba úgy. Ritkább.
2021. szept. 30. 17:10
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt a mindenből SUV-t kell csinálni vonalat én sem értem. Nem tudom mit esznek rajta az emberek..."


Én is rühellem őket, de egy dolog miatt a gyártók is már elkezdték erőltetni: az jövőben megjelenő európai piacra (is) szánt autóknál egyre nagyobb arányban lesznek az olyan modellek, amiket lehet majd venni hagyományos, belső égésű motorral, meg tölthető hibrid, vagy akár teljesen elektromos változatban is. Ez az irány nagyon jól kirajzolódik a Peugeot (és Opel, Citroen) meg a koreai gyártók autóiban is. Egy SUV/Crossover formájú autóban pedig könnyebb elrejteni a padlólemezben az aksikat.

Az új Megane is ezért lesz SUV-szerű formával megáldva.


"#14 Tudom hogy vannak, de valahogy nem hoznak lázba úgy. Ritkább."


Mert már túl sok autót láttál és amúgy sem vagy gyerek...

2021. szept. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

#16 Ez elég lehangoló:D :/


Utóbbinál amúgy kérdéses. Ha valaki világéletében oda volt ezekért a dolgokért, a tuningért, driftért és az egész "kultúráért" vagy simán a leírt példákért, akkor ugyanúgy lelkesedhet értük később is. Nyilván mindenkinek más a szenvedélye, de hát ez van. Az azonban tényleg szomorú, hogy ez az egész séma, az általad (is) leírtak alapján kihalttá válhat egy idő után. Persze bármi fordulhat közbe.

2021. szept. 30. 19:58
 18/18 anonim ***** válasza:
54%
Egyik autógyártónak sem érdeke megunhatatlanul strapabíró autót gyártani hiszen az a cél hogy vegyed. Van egy szint amit régen erőfeszítések árán ma pedig már nevetve teljesítenek ezekkel a szintetikus szarokkal és egyebekkel ezeken a hulladékokon. Tehát egy ideig meg vagy elégedve, nagyon is majd újat akarsz vagy muszáj mert változtatnak valamit amiért úgyis eldobod.
2021. dec. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!