Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő motornak városba Honda...

Matex11 kérdése:

Kezdő motornak városba Honda CBR 125 R?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és most szeretném csinálni a jogsit. Azért ezt a motort szemeltem ki mert 4 ütemű, tehát nincs vele sok gond és olcsó fenntartani. Leginkább városban járkálnék vele. Vélemények róla? Esetleg személyes tapasztalat? Milyen évjáratot lehet még érdemes megvenni, hogy legalább 5-10 évig ne legyen vele gond? 2004-5 körülit vagy 2011-eset érdemes venni?

2021. szept. 30. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó :) Ha egy jól karbantartott darabot fogsz ki, akkor mehet a '04-05 évjárat is.
2021. szept. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

Ezt a méretet hamar ki fogod nőni. 1-2 évre tervezz vele.


600ezer körül kapsz fiatalabb egész jó minőségű motort is ebben a méretben. Nézd meg az RKF125-öt!

Sokkal jobb, mint amit várnál tőle..

2021. szept. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Nézd meg a CBF125-öt, szerintem jobb motorok

illetve PCX125 is jó lenne, ha nem ragaszkodsz váltóshoz

2021. szept. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

Ha főleg a városban használnád, akkor fölösleges a váltós motor.

Gondolom a mindennapi élethez kell; iskolába-, munkába járáshoz, vásárolni, ügyet intézni, flangálni stb.

Jobban jársz egy robogóval; ki tudod nyújtani a szezont és a ruhád is tisztább marad (a váltó nem koszolja össze a cipőd, az idomok is jól tudnak védeni a portól, széltől, esőtől).

Egy Suzuki Burgman, Honda PCX, Yamaha Xmax, Piaggio Beverly, Gilera Runner tökéletes partnered lehet. Nekem Burgonyám van, megtartottam második motornak. Bírja a 100-as utazót, kényelmesen ülsz rajta, súlya is van, élvezetesen lehet vele közlekedni.

Később nagyobbra váltásnál egy váltós motort megtanulni kezelni nem nagy kunszt, ha ezért ódzkodnál a robeszektől.

2021. okt. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Teljesen jó kezdőmotor, megfelelő lesz. Arra figyelj, hogy nincs rajta ABS! A robogós válaszokra meg ne hallgass, az ilyeneknek fogalma sincs róla milyen a motoros életérzés. Igenis kell az a váltó!
2021. okt. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem is tökéletes! Tapasztalat, nekem is ilyen van.

Valóban előfordulhat hogy 1-2 év után kevésnek érezheted, de elég megbocsató es jól kezelhető jószág én venném megint!

2021. okt. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Teljesen jó lesz.
2022. jan. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!