Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hyosung GT 125 vagy Honda CBR...

Hyosung GT 125 vagy Honda CBR 125 R?

Figyelt kérdés

Nemrég vizsgáztam le B125-re, és jövőre mennék is A-ra, csak egy évet még várnom kell, 23 vagyok.

Szeretnék venni egy megbízható, takarékos kis gépet, ami mellesleg jól is néz ki, és meg tudok rajta tanulni motorozni.

A fönti két motorra esett a választásom, és megmondom őszintén a Hyosung felé hajlok: V2-es duruzsolás, tekintélyt parancsoló kaszni, meg nekem a nakedek amúgy is jobban bejönnek. A CBR-ről csak jót hallottam, de az mégis egyhengeres, és sportidomokkal rendelkezi, ami nem tetszik annyira. A teljesítmény nem mérvadó, kezdő motoros vagyok, hosszabb kirándulgatásokra lenne használva, nem pályás veretésre.

Mivel a CBR-ről csak jókat hallottam, így annyi lenne még, hogy a Hyosung-nál mennyire kaphatóak alkatrészek, mennyire kényes a gép, mennyire költséges a javítás, mennyire szeretik a szerelők? Google-ben nem nagyon találni róla semmit.


Minden további kritikát, javaslatot szívesen veszek!

Köszi mindenkinek!



2019. jan. 13. 10:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Mindkettő jó választás. Én a CBR-t venném, mert egy mindenki által jól ismert gyártó szülötte, megbízható, kezes gép, ami fel tudja venni a forgalom tempóját. Míg a legtöbb 125-ös pont a kritikus 90-95 km/h-nál (így nagyon sokáig tart megelőzni egy kamiont) nem tud kellően ellépni, addig a kis Hondával simán be lehet vállalni az előzést is. A burkolat ne tévesszen meg; ez nem olyan tankrahasalósan vezethető gép. Magasan van a kormánya, a lábtartója meg alacsonyan. Sok van belőle, kiváló az alkatrész ellátottsága és seperc alatt elviszik, ha annak idején el szeretnéd majd adni.


A Hyosung valóban férfiasabb látványt nyújt, mert testesebb jószág, közel 160 kilós üresen. Ezt azért nem mozgatja már olyan lelkesen a kis V2-es motorka. A Suzuki vette anno a szárnyai alá a márkát, a legtöbb Hyosung modell pont egy meglévő Suzukira hajaz (pl Hyosung Karion a Suzuki VanVan-ra). Megbízható gép, bármelyik szerelő vállalja. 4-5 éve márkaképviselet nincs már Magyarországon, ettől függetlenül nem olyan nehéz az alkatrészbeszerzés hozzá. Az a baja igazából, hogy sokan nem ismerik és kínainak gondolják. Ebből fakadóan nehezebb is eladni később.

2019. jan. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!