Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Omega tapasztalatok,...

Opel Omega tapasztalatok, megbízható?

Figyelt kérdés
Autót szeretnék vásárolni, csakis hátsó kerék hajtású jöhet szóba, és az Opel Omegán gondolkozom. Használat mindennapi ingázás és egy kis keresztbe menés lenne. Melyik típus és milyen motorral lenne a legmegfelelőbb erre, és milyen árkategóriában érdemes nézelődni. Illetve ha van még valamilyen tapasztalat vagy fontos információ azt is szívesen elolvasom. A válaszokat előre is köszönöm!

2021. okt. 1. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Régiek, öregek
2021. okt. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Ha A Omega akkor kifejtem, 2003 óta van. Ha B (c ami igazából nem C hanem B2) akkor annyit, hogy vagy 3.0mv6,2.5benzin,3.2 benzin manuális váltós vagy semmi. Olyan 2.0 16v-t senki nem ad el amelyik jó, max. valami kényszeres arc aki szerelmének tekintette, de 800 ezer alatt nem kapsz olyat. Amúgy rohadnak és a dízel nem 20+ évre lett tervezve szóval ott a papír hengerfej is kap autópálya tempónál. Legfiatalabb Omega is 18 éves.
2021. okt. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, én is a V6 os motorral szerelteket néztem viszont a fogyasztása nem túl kedvező illevtve, tényleg elég öreg autók már és kevés a kínálat is.
2021. okt. 2. 16:49
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Ezek felett eljárt az idő. Elporladtak.

Ha már mindenképpen a csóró, telepi suttyó stílust akarod hozni, akkor sajnos csak a BMW az opció.

Az meg, hogy öreg, hátsókerekes batár kell, aminek el akarod rakni keresztbe, de ne egyen sokat, már önmagában nonszensz.

2021. okt. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát batár nem kell, csak gondoltam hátha ez megbízhatóbb mint egy Bmw, a ne egyen sokat az pedig úgy értelmezhető, hogy mindennapi használat során, nyilván ha nyomja neki az ember akkor szinte minden autó sokat fogyaszt.
2021. okt. 2. 19:02
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Nekem BMW E39 525D van az M57 dízel blokkok a legtartosabbak és szerelték ezt a motort az omegaba is,konkrétan ebbe: 2001–2003 az Opel Omega B 2.5DTI 110 kW (148 LE) motor kód:M57D25


Szerintem ilyen motorral vedd,nekem 6,5 a vegyes fogyasztás. Nem azért dicsérem,mert ilyenem van,hanem mert ezek tényleg elnyűhetetlen motorok neten is van cikk 1 millió kilometerel még hibátlan.

2021. okt. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6. Értem köszönöm szépen a választ!
2021. okt. 2. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!