Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akik Budapest belvárosában,...

Akik Budapest belvárosában, vagy legalábbis olyan részén laktok, ahol jó a tömegközlekedés, tartotok fenn saját autót, ha munkához sem kell?

Figyelt kérdés

2021. okt. 1. 22:53
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
19 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem. A tömegközlekedési ellátottság kiváló felénk, parkolóhely viszont nincs. Úgyhogy csak akkor vennék kocsit, ha olyan munkát kapnék, amihez mindenképp kell. Jelen helyzetemben nem hiányzik.
2021. okt. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Igen, Újpesten lakom, busz a ház előtt, metró kB 5 perc séta, 2 gyerekem van gyakran megyünk erre arra, vagy bevásárlás stb, de ilyenkor éjszakára is kocsival jövök, maszek melóm van éjjel kB 3 körül végzek szombaton és vasárnap, haza mehetnék éjszakai busszal is, de ilyenkor kocsival szoktam jönni, hazáérek kB 15 perc alatt éjjel. Igaz idefele meg 1 órát jöttem, bringával is szoktam bejárni azzal 35-40 perc, csak hajnalban jobban szeretek gyorsan és kényelmesen hazáérni, hogy lefeküdhessek aludni. (bár van amikor így éjjelre bringával jövök, ha jobb az idő)
2021. okt. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Motorjaim vannak, saját autóra egyelőre nincs szükségem. Munkához jelenleg motor sem kéne, mert 15 perc helyett mondjuk 10 alatt érek be, de sokkal kellemesebb motorral menni, stresszoldó meg elkerülöm a heringpartit :)
2021. okt. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Igen, azzal járok szüleimhez, meg a bevásárlást könnyebb így letudni, mert a bevásárlókocsit csak odatolom az autóhoz, nem kell szatyrokban cipekedni.

Ettől függetlenül megértem ha valaki nem tart, mert évente kb. 900 ezerbe van a kocsi, kb. 10000 kmt megyek vele, és nem túl szervizigényes, viszont garázs fenntartás, benzin a legnagyobb tételek, utána éves nagyszervíz/vizsgáztatás/biztosítás/parkolás végül összejön a 900 ezer.

2021. okt. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
Attól hogy a belvárosban jó a tömegközlekedés az ember még szeret kimozdulni amihez viszont hasznos a kocsi.
2021. okt. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%

Metró mellett lakok, de van autóm, a városba csak nagybevásárlásra használom, a belvárosba csak akkor megyek kocsival, ha nagyon muszáj.

Sokszor megyünk vidékre, vagy szülőkhöz, oda meg harmada idő alatt eljutunk kocsival, mint bármi mással.

2021. okt. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Van autó, mert a munkábajáráson kívül is van élet. ;)
2021. okt. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
37%
#5, #7, ti miért gondoljátok azt, hogy autó nélkül sehova nem lehet eljutni? Komolyan kérdezem. Elég alaposan bejártam már az országot és Európát, elenyésző számú kivételtől eltekintve mindent kiválóan meg lehetett közelíteni tömegközlekedéssel.
2021. okt. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
42%
nem tudom tudjátok-e, de házhoz is szállítanak ki nagy áruházak, szóval nem értem ezt hogy azért tartotok fent egy autót mert a sarki közértbe egy zacskó kaporért is kocsival mentek... amúgy én nem pestten lakom, de minden esetben tartanék egy autót, már csak azért is hogy ne kelljen a csövesek meg putris cigányok között tömegközlekedni nappal, hát még éjjel amikor zsebes üzemmódba kapcsolnak... angliában, londonban viszont egyenesen hülyeség nem tömegközlekedni, biztonságos is, és fél óra alatt bárhova eljutsz metróval ahova akarsz, míg budapesten a város egyik feléből a másikba átutazni kész rémálom, 4 óra volt nekem, 5 átszállás, hol buszról vonatra, hol vonatról vonatra, hol buszról busz, akkor majd 2 óra múlva jön a következő áhhhh... agyfasz
2021. okt. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

#8: bárhova el lehet jutni autó nélkül, sőt gyalog is.

A kérdés, hogy mennyi időd van. Egy teljes munkaidős állásban fiatalon van 20 nap szabadságod és hetköznap max 4 óra szabadidőd. Ha hobbid a tömegközlekedés, az érthető, de ha külföldi nyaralás alatt nem a fővarosok látogatását érted, vagy pl szeretsz túrázni akkor igencsak beszűkülnek a lehetőségeid autó nélkül

2021. okt. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!