Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akik Budapest belvárosában,...

Akik Budapest belvárosában, vagy legalábbis olyan részén laktok, ahol jó a tömegközlekedés, tartotok fenn saját autót, ha munkához sem kell?

Figyelt kérdés

2021. okt. 1. 22:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Autób/zi vagyok, szóval igen, akkor is lenne autóm, ha napi használatra nem kellene.
2021. okt. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
79%

"#5, #7, ti miért gondoljátok azt, hogy autó nélkül sehova nem lehet eljutni?"


Idézd légyszíves hol írtam ezt :)


Eljutni nyilván el lehet bárhova. Csak nem mindegy mennyi idő alatt és hogyan.


Én heti szinten teljesítménytúrázom, autóval a hegységeink nagy része 1-1,5 óra alatt elérhető, távolabbi túrák is 2 órán belül. És hát marhára nem mindegy, hogy kint vagyok komfortosan 1 óra alatt vagy 3 átszállás tömegközlekedéssel és 3-4 óra.


Főleg egy kiadós sáros téli túra után sokkal egyszerűbb csere ruhát venni és beülni a meleg kocsiba mint végig bumszlizni a fél országon koszosan, büdösen vonattal.


Személy szerint rengeteg élményről maradtam volna le kocsi nélkül.


Persze lehet össze beszélni másokkal, elvitetni magam, de az mindig körülményes. Így meg beülök és megyek amikor megyek.

2021. okt. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
63%
Amúgy ha már Európa bejárása, több ismerősöm bérelni szokott autókat és azzal jönnek mennek. Így nem kell szervezett út, nincs tömegközlekedéshez kötve és sokkal többminden belefér a napjukba.
2021. okt. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

#13: mi is így csináltunk körutakat Európában, meg USA-ban is. Amit kocsival be tudsz járni 2 hét alatt, az tömegközlekedéssel minimum 1 hónap, de inkább másfél, nekem meg egész évre nincs annyi szabadságom :).

Nyilván más ha az ember diák, és nyáron végtelen ideje van, abba belefér az extra utazási idő és kényelmetlenség, ha cserébe olcsóbb.

2021. okt. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
79%

Én például Kamaraerdőbe jártam ki "kirádulni" munka után heti 2-3-szor.


Lakástól alig 10 perc kocsival, 2 óra egy 10 km-s kör, még világosban végezve, majd 10 perc vissza. Oda vissza belefért zuhanyzással együtt 3 órába így este 8-kor ott ültem "készen" és még előttem volt az este.


Tömegközlekedéssel 30-40 perc, az már összesen 1-1,5 óra villamosozás/buszozás. Neki se indunék.

2021. okt. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Én konkrétan a belvárosban lakom és nincs autónk. Több oka is van. Nekem nincs is jogsim, nincs parkolóhely bár nem hagynám az utcán mert megrongálják sorozatosan az autókat hiába van bekamerázva minden. Akkor kellene bérelni garázst, az meg HETI 30 ezer ft itt a környéken.... ahova járok bevásárolni ott nincs parkoló és gyalog 5 percre van Aldi Lidl. Mivel belváros, minden 10 perc gyalogtávra van. Ha városon belül messzebbre megyek akkor tömegközlekedek mert sokkal egyszerűbb és gyorsabb.


Hátrányok: hétvégente jó lenne néha elmenni messzebbre (bár ez is meg van oldva barátok által, és úgyis velük mennénk)

Nyilván a tömegközlekedés néha kellemetlen tud lenni, büdös, veszélyes is lehet.


Az autót azonban fenn is kell tartani, a benzin sem olcsó. Nekünk most így jó, majd ha lesz gyerek akkor kelleni fog nyílván.

2021. okt. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Én megfordítva tekintek a kérdése, mivel van autó, így nem költöznék a belvárosba (egyéb okai is vannak, de ez is jelentős).
2021. okt. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

VIII. kerületben lakunk. A feleségem helyben dolgozik, én az V.-ben. Bevásárlást, edzőtermet, hivatali ügyintézést mind belvároson belül intézünk. Az ő szülei az agglomerációban laknak, közvetlenül a BKK-busz megállója előtt, az enyémek Nyíregyházán, ahová megy egy nap vagy harminc vonat. Kirándulni, nyaralni általában tömegközledés terén jól ellátott helyekre megyünk - ha mégsem (ami kb. egy évben kétszer fordul elő), előfordul, hogy bérlünk egy autót pár napra.


Összességében a jelenlegi helyzetünkben semmi nem indokolja autó vásárlását és fenntartását. Ha majd lesz gyermek, megvizsgáljuk, mennyiben könnyítene a helyzetünkön, de addig teljességgel értelmetlen.

2021. dec. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!