Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha vettem egy autót és meg is...

Ha vettem egy autót és meg is kérdeztem, hogy eszi-e az olajat, és azt mondta az eladó, hogy nem, pedig 1000km-n megesz 1 litert, akkor vissza lehet menni reklamálni? Érdemes?

Figyelt kérdés
2021. okt. 5. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
igen, de próbáld kultúráltan
2021. okt. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pont aktuális videó neked: https://www.youtube.com/watch?v=AZdEHFCBX0A

Sok hasznos része van, érdemes végignézni.

2021. okt. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 Igazából ezt nézve gondolkoztam el, hogy ezzel kellett volna élnem amikor vettem az autómat, de már késő bánat. Köszi azért. Autó értékének fele lenne az olajfogyasztás javíttatása… Marad a töltögetés. Hogy kellett volna ezt intézni? Felhívni az eladót és megbeszélni vele? Hogy lehet azt igazolni, hogy a vásárlás előtt már fennállt a probléma? (Érdekel és hátha másnak hasznos lesz)
2021. okt. 6. 00:22
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Kitől vetted? Magánszemély vagy nepper?
2021. okt. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérdés, mikor vetted, mennyit mentél vele.

De lehet, csak a karter-szellőző rendszered van lekoszolódva.

Kompressziót kéne mérni rajta.

Kérdés, milyen szerelőhöz viszed.................

2021. okt. 6. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Magánszemélytől vettem kb. 2 éve, 20-25 ezer kmt mentem azóta vele. Sima szerelőhöz vittem, aki elég jól is járt a dologgal, mert vele szereltettem mindent, 3-400 ezer volt helyrerakni a mostani állapotára és még eszi az olajat… (300 ezres autó)
2021. okt. 6. 09:55
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem egy 15-20 éves gépjárműnél nem szabad azt várni mint egy új autónál. Egyébként meg van olyan új autó aminél a gyártó azt mondja, hogy normális ezer kilométerenként egy fél liter olaj utántöltése. Nekem volt egy Opelem, új korától kezdve két olajcsere között megevett vagy 3 liter olajat minimum. Persze mindentől függetlenül az eladó ezt említhette volna, bár gondolom nem akart elriasztani.
2021. okt. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Ilyen távlatból már reménytelen. 1 év szavatosságot kell vállalnia az eladónak. Ha előjön valamilyen hiba, amire érvényes ez, akkor ezen az 1 éven belül ezt jelezni kell neki.

Amúgy milyen autó ez? Csak mert vannak olyan típusok, amiknél majdnem gyári érték az 1 liter/1000 km. Opel-eknél voltak olyan típusok, amire 0,7 liter/1000 km-t adtak meg, hogy eddig az értékig kopásmentes a motor, és 1-ig is minden oké vele. Ha jól is voltak használva, nem volt gyilkolva, időben volt olajcserélve, akkor is úgy 100 ezer kilométeres korában elérték ezt az 1l/1000km-t. Egy ilyen típusnál lehet, hogy nem is hazudott az eladó, ha azt mondta, hogy nem eszi az olajat. Mert ez megszokott tud lenni.

2021. okt. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
1999 Corolla ennek nem kéne ennie az olajat alapból, ez még a “legendás” nem vvti. Amúgy szeretem meg minden, de azért lehetne jobb is több szempontból.
2021. okt. 6. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!