Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem optimális a víz...

Miért nem optimális a víz hőmérséklet?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy idén nyáron elkezdett feljebbkúszni 90 fok felé a víz hőmérséklet, főleg piroslámpánál, dugóban. 100 fok körüli ilyenkor, viszont elindulás után visszaállt 90-re. Most hogy megjött az ősz, nem akarja elérni a 90-et, óra szerint 75-80 fokos a víz. Termosztátot cseréltem, semmi változás. Autó: Opel vectra B 1.8 (x18xe)

2021. okt. 6. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem is lesz változás, nyáron 40 fok van, most meg 15 🤷🏼‍♂️ remélem hogy érted az összefüggést.
2021. okt. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És ráadásul a 75-80 fok az már teljesen optimális. #1
2021. okt. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Piros lámpánál várakozva járó motorral, de álló kocsival mekkora volt a menetszél?
2021. okt. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Beviz Elek ***** válasza:
79%
Nekem eddig az összes autómban középen állt a mutató mintha oda lett volna szögelve, egy normális gyártó normális termékénél nem kellene a mutató szédelegjen mint egy részeg szobafestő.
2021. okt. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
Az Opel ilyen, magas hőmérsékleten dolgozik. 90 körül nyit a termosztát, 100 körül indul a ventilátor, a passzív hűtése pedig gyenge, szóval ha nincs se menetszél, se ventilátor, akkor elindul felfelé a hőmérséklet azonnal, például pirosnál ahogy mondod. De ez normális, ne törődj vele.
2021. okt. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!