Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Cseréltessek olajat illetve...

Cseréltessek olajat illetve olajszűrőt a kocsimban?

Figyelt kérdés
Minden év őszén szoktam kicseréltetni az olajat illetve az olajszűrőt (benzines Honda HR-V) autómban. Viszont ebben az évben a vírus miatt csak 3500 Km-t mentem a kocsimmal, ami nevetséges. Úgy tudom, hogy minden évben ki kéne cseréltetni az olajat illetve az olajszűrőt a kocsimban függetlenül attól, hogy mentem e vele vagy nem, viszont a papíron amit tavaly kaptam úgy van ráírva, hogy 10 000 km vagy 1 év után. Most mit csináljak szerintetek?

2021. okt. 8. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
én cserélném, nem tétel, megveszed kovácsnál vagy zsunál olcsón az olajat, szűrőt és lecseréles magadnak, fél óra alatt megvan
2021. okt. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szintetikus olajoknak semmi baja nem lesz attól, ha 2 évente cseréled

ennek ellenére én cserélném; egyszerűen nem akkora összeg, hogy ezen vacakoljak

2021. okt. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Maga a 4 liter Honda olaj 25 ezer forint.

Az olajszűrű 2 ezer forint.

Amiért megcsinálják az kb 8 ezer forint.


Tavasszal csináltatom meg, addig nem lesz baja.

2021. okt. 8. 22:15
 4/4 anonim ***** válasza:

A d16 blokkba sima 10w40 kell a legolcsóbb 1000 a szuro.

Kb 5000 Ft plusz munka.


De 2 évet kibír ne parazz nekünk is van egy új kora óta, rövid utakra ütni vágni, abban volt hogz 3 évig nem volt olaj cserélve majd 10+ éves motorkerékpár olajat kapott, meg minden baromsag azt semmi baja :)

2021. okt. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!