Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezhet, hogy egy kétzónás...

Létezhet, hogy egy kétzónás digitklímás kocsiban nincs fűtéscsap?

Figyelt kérdés
Van más módja a fűtés szabályozására a fűtéscsapon kívül?

2021. okt. 9. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Ez nálam úgy szokott működni, hogy van egy gomb amivel növelem és van egy amivel csökkentem a hőfokot illetőleg tartozik egy kijelző is a szerkezethez így látom a hőfokokat. Na, ha azt akarom, hogy fűtsön az autó akkor olyan 22 fok vagy fölé állítom a hőmérsékletet, ha hűteni szeretném akkor ez alá. Nem szentírás, de úgy vettem észre, hogy 22 fok alatt inkább hidegnek érződik a levegő amit befúj, fölötte meg már melegnek. De van egy automata állása is a rendszernek. Akkor elvileg magától állítja a hőfokot, ha hideg van akkor fűt, ha meleg akkor hűt. De azt még nem teszteltem, nem olyan rég van nálam ez az autó.
2021. okt. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

#1 Oké így van, de a kérdező szerintem a technikai részére kíváncsi :D Mert ha letekered a fűtés gombot akkor az elzárja a fűtés csapot a motortérben.

Amúgy szerintem nem, nincs olyan autó amiben nincs fűtéscsap.

2021. okt. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2 és kedves Kérdező,

Létezik ilyen autó amiben nincs fűtéscsap. Biztosra állíthatom, hogy az mk6-os Fiestámban nincsen. Műanyag légterelő nyitja, zárja a fűtőradiátor levegőáramlását a fűtőboxban, így szabályozva a hőmérsékletet.

2021. okt. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a régi zsiguliban, wartburgban, opelben persze hogy volt fűtéscsap..

A modern autókban a forró víz állandóan kering a fűtésradiátorban is, és a meleg levegő útját zárják el, nem a forró vizet.


Hibacsökkentés.


Amikor a kék mezőből a pirosra tekered a levegőt, na akkor nyitottad meg a meleg levegőt a kaszni felé. De nem a vizet.

2021. okt. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nincs fűtéscsap

a hűtővíz két körön tud folyni a rendszerben; motor és hűtőventillátor között, vagy ezt kiegészítve, az utastéri radiátor felé. Termosztát kinyit, akkor megy az utastéri radiátorba a meleg víz. Viszont, hogy pl. nyáron ne fűtsön, a radiátor nem az utastérben van elhelyezve. Műanyag terelőlapátok segítségével változtatják a légáramot, hogy átmenjen-e a meleg radiátoron vagy sem.

2021. okt. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Konkrét csapot, ami a a hűtőfolyadék áramlását fizikailag nyitja-zárja, utoljára én a Zsiguliban láttam. A mostani autóm nekem is kétzónás. Az előzőben csak egy sima egy zónás digit klíma volt. Egyikben sem volt csap.
2021. okt. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!