Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel érdemes előmelegíteni...

Mivel érdemes előmelegíteni az autó motorját?

Figyelt kérdés

Találtam a neten egy ilyen szilikonos előmelegítőt,arra gondoltam, hogy az olajteknőre felrakom, és ezzel melegítem elő beinditás előtt.

Valaki használ ilyet? Vagy valami véleménye erről?

[link]



2021. okt. 11. 19:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell előmelegíteni.
2021. okt. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez valami méhészeti kiegészítőnek mutatja magát, annál is inkább a 12w-os teljesítménye miatt, ez kb halottnak a csók a jéghideg blokknak.

A belépőszint motor előmelegítőben a fagydugó helyére tehető 230-as fűtőbetétek. Kell viszont hozzá hálózat és idő, 30-60 perc míg talán 50 fokot emel a blokk hőmérsékletén.

2021. okt. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb lepkebélgáz teljesítményű. Aliexpressen látta 230V-ba dugható hasonlót. Hát én azokat a vékony tyúkbeleket meg ezt a szilikonos izét nem merném rendes hálózatba bedugni. Nem egy életbiztosítás.

Nekem DEFA gyártmányú van. Sokkal bizalomgerjesztőbb, masszívabb. A kábel is vaskos, dupla szigetelésű + gégecsőben fut. Egy fém tömb melegíti az olajteknőt 300W teljesítménnyel. Ez sem melegíti üzem melegre az autót. De egy óra használat után ha alányúlok az autónak az olajteknő és a blokk alja kellemes meleg. Sajnos olyan típus ami a hűtőfolyadékot melegíti közvetlenül kW-os teljesítménnyel, az én autómhoz nem volt elérhető.

Ez az olajteknő melegítő a semminél talán több. Talán valamivel hamarabb bemelegszik a motor. De ma már nem szereltetném be. Nem ér ez annyit, mint amibe került. Talán a skandinávoknál, ahol van -30 fok, ott van értelme. Nálunk néha a mínusz pár fokban nem sok...

2021. okt. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 D. Brasco ***** válasza:
100%
Valahol észak szibériában laksz vagy mi?!?Mert másképp semmi ertelme ,foleg ezeknek a filléred szar melegítőknek mert semmit nem érnek.
2021. okt. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon akarod, fagydugó helyére tehető fűtőbetétet tehetsz a motorba. De ami ér is valamit az nem 12W, hanem 1- 2 kW teljesítményű. Mit gondoltál hogy 12W elég lenne egy 80-100 kg tömegű üreges fémtömb felmelegítésére. Ha 24 órában rajta lenne, akkor tudna talá 1-2 fokot emelni a blokk hőmérsékletén.


Ha még komolyabban gondolod, akkor a vízkörbe rakass egy Webasto állófűtést. Benzint éget el kényszerlégáramoltatás mellett, és fűti a külön szivattyúval keringetett kis vízkört. Ezzel fél óra alatt még az utastérben is meleget lehet csinálni, mert nagyon hamar felnyomja 60-70 fokra a vizet.

2021. okt. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

1. nem skandináv orzságban lakunk, így nincs rá szükség

2. nem az olajat, hanem a hűtővízet kell előmelegíteni

3. nem ilyen vacakkal, hanem gyári blokkfőtű berendezéssel

2021. okt. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Egy ilyet szereltess bele , ez felmelegiti .

Amit te linkeltél az valóban semmit nem ér, mert ha lenne valami hatása akkor azt az akku nem bírná.

2021. okt. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Nekem van egy régi trükköm, a hideg téli indulásra.

Beindítom, és amíg a garázsajtót és a kaput bezárom addig alapjáraton melegszik. :D

2021. okt. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
#8, oké, csak a motorelőmelegítésnek pont az lenne a a lényege és értelme, hogy kevésbé kopik a motor, mert nem a dermedt olajat kell felszivattyúzni, nem?! Tehát ezzel te semmit nem nyersz, mert ugyanúgy jéghidegen, dermedt olajjal indítod.
2021. okt. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%

#9.

Szerinted mikor volt Magyarországon olyan hideg, hogy előmelegítőt kellett alkalmazni?

Különben figyelmetlenül olvastad, mert azt írtam "amíg bezárom a garázsajtót".

Szóval fűtött garázsban áll.

2021. okt. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!