Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel érdemes előmelegíteni...

Mivel érdemes előmelegíteni az autó motorját?

Figyelt kérdés

Találtam a neten egy ilyen szilikonos előmelegítőt,arra gondoltam, hogy az olajteknőre felrakom, és ezzel melegítem elő beinditás előtt.

Valaki használ ilyet? Vagy valami véleménye erről?

[link]



2021. okt. 11. 19:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

#10 szerintem összekeversz a kérdezővel. Nem én akarom előmelegíteni a motort.

Aham, tehát abból, hogy van garázsod, minden kétséget kizárólag következik, hogy van a garázsban fűtés is. Főtés nélküli garázs ezek szerint kizárt. És ha van fűtés a garázsban akkor mindig meleg motorral indulsz. Így már minden világos! :D És ez az állításod ezek szerint nem igaz, ha valaki nem fűtött garázsból indul: "Beindítom, és amíg a garázsajtót és a kaput bezárom addig alapjáraton melegszik." Ez a jelenség csak fűtött garázs mellett igaz. Értem...

A folyadékok, így a motorolaj viszkozitása a hőmérséklet emelkedésével csökken. A kisebb viszkozitás pedig jobb szivattyúzhatóságot eredményez. Hidegindításkor nem mindegy, hogy mikor ér el mindenhova az olaj és meddig jár a mechanika nem tökéletes kenéssel. Hideg motoron nem feltétlenül a -60 fokos blokkot kell érteni. Ha a 20 fokos fűtött garázsodból indulsz, az a motor is hideg. Ugyanolyan futásteljesítményű motornál pont emiatt nem mindegy hogy folyamatosan indítgatták hidegen, vagy autópályán járt folyamatosan üzemmelegen, hosszabb utakon z adott autó. A motor az indításkor és az utána lévő másodpercekben szenvedi el a legnagyobb mértékű kopását.

Persze ennyit egy motornak ki kell bírnia. Főleg a mai világban ahol az a divat, hogy általában pár évente cserélgetik az emberek az autóikat. Értelme akkor van, ha valaki évtizedek alatt egyetlen autóban gondolkozik, netán egy fiatal autóból akar majd veteránt csinálni. Ami nem túl gyakori. Valamint magamat idézem fentebbről, szó szerint ezt írtam: "Talán a skandinávoknál, ahol van -30 fok, ott van értelme. Nálunk néha a mínusz pár fokban nem sok..."

2021. okt. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Végig olvastam az összes kommentet. Lényegében meggyőztetek, elengedtem a témát. Köszönöm mindenkinek.
2021. okt. 12. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!