Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes télre leragasztani a...

Érdemes télre leragasztani a tetőablakot?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömnél láttam, hogy télre leragasztotta a tetőablakát szigetelőszalaggal, körbe az illesztéseknél. Érdemes ezt megcsinálni még akkor is ha alapból jó a tömítés, vagy felesleges?

2021. okt. 13. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Ha jó a tömítés felesleges, sőt én néha télen is átmozgatom a mechanikát, ez akkor megnehezítené.

Ha ereszt, ereszt nyáron is, gumi tömítés csere kell neki.

2021. okt. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem

inkább csináltassa meg a tömítést

2021. okt. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincs baja amúgy a tömítésnek, csak úgy gondolja ezzel védi a fagytól-hótól a tömíést hogy tönkre tegye.
2021. okt. 13. 15:04
 4/7 veterán vas ***** válasza:
91%
Ha valóban jól zár, akkor nem tud semmi beszivárogni, ergo nem megy tönkre.
2021. okt. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha jó a tömítés teljesen felesleges. Ezzel nem kíméli a tömítést semennyire mert az idő, UV sugárzás (nyáron főleg) így is úgy is kinyírja a gumit de ezek azért elég sokáig bírják ám. Meg létezik gumi ápoló azzal minden évben nem árt lekezelni és ennyi. Télen meg alapból nem árt hogy ne fagyjon be ha esetleg nyitogatni akarná.
2021. okt. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Beviz Elek ***** válasza:
Teljesen felesleges, sőt az a típusú tetőablak amelyik nyitásnál a tető és a tetőkárpit közé megy az nem is tömít, a víz gyárilag be tud szivárogni csak raktak oda vízgyűjtő tálcát és a 4 sarkából a 4 oszlopban levezetik a vizet.
2021. okt. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem ez még soha nem jutott eszembe. Igaz még garanciális a tetőablak és az egész autó, így csúnya lenne ha máris gond lenne vele.

Legalább tél előtt a tömítést és a kédergumikat az összes ajtón megelőzés jelleggel le szoktam kenni erre való kédergumi ápoló stifttel.

2021. okt. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!