Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van itt olyan aki próbált már...

Van itt olyan aki próbált már leragasztott, ultrahangos technikával véglegesen lezárt gondozásmentes akksit felnyitni?

Figyelt kérdés
Érzésem szerint 5 év alatt biztosan elférne rá kb fél-egy liter.. ( a 6 cellára elosztva), hiszen párolgó nyílása természetszerűleg van. Youtuben láttam olyan videót ahol nem vésővel esnek neki, mint süket a csengőnek, hanem egy nagyobbacska fúrószállal megfúrják óvatosan, majd az átlyukasztás előtt egy éles szerszámmal átbökik az akkuházat ahová már befér egy injekciós tű. Ekkor felszívnak kb 6x 1dl ioncserélt vizet és belefecskendezik. Ragasztószalaggal lezárják és irány a töltő. S vissza a kocsiba. Tudom hogy 5 év elteltével még probléma lehet a szulfátosodás is. De azt impulzus töltővel jól lehet kezelni. Rendes betöltő nyílásos 6-8 éves akksinál már volt módomban kipróbálni. S ment még két évet a megrottyant akksi. :D
2016. márc. 5. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Most komolyan van olyan, aki még ezzel ba**kódik? 5 év után, vagy max 7 év után úgyis tönkremegy az akku, veszel egy újat, és kész.
2016. márc. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, van ilyen.

Kb. 3 éve történt, hogy indításkor már egyre kevésbé forgatta az önindítót az aksi. Mivel veszteni valóm nem volt kísérletezni meg szeretek, így neki álltam. Először egy "kémlelőlyukon" át megállapítást nyert, hogy alacsony a folyadékszint. Ezután utántöltöttem desztillált vízzel, hogy elfedje a cellákat. Majd lassú töltéssel, 24 órán át töltögettem.

Azután "csodák csodája" ismét rendesen indított.

Ennek mint írtam 3 éve, és köszöni az aksi, jól van.

(Amúgy nyolcadik éves éppen.)

2016. márc. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen.. Ha 3 évig még nem kell 15 ezer Ft-ért új akksit vennem, ami a 3 év alatt újra lerottyanna akkor már nyertem, mint az utolsó. Amúgy Kb milyen vastag a tető fala? Fúrtad? Illetve a visszazárást hogyan oldottad meg? esetleg műanyagcsavar? Vagy ragasztópisztoly?
2016. márc. 5. 23:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Műanyag kárpitpatentet dugtam bele.

Bármikor kivehető.

2016. márc. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megfelelő technikával kellene fúrni hogy bele ne hulljanak a fúrással járó, s a közbeni műanyagdarabkák.. Jó ötlet a visszazárásra. Már csak azt kell megnéznem hol árulnak ilyesmit.
2016. márc. 6. 23:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Semmiféle kárt nem tud benne tenni egy-két műanyadarab.

Úszik a lé tetején.

2016. márc. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!