Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csökkenhet a fogyasztás, ha...

Csökkenhet a fogyasztás, ha az alábbi dolgok javítva, cserélve voltak?

Figyelt kérdés

"szelepszár szimmering csere, dugattyú gyűrű szett csere, vezérmű lánc csere, szeleptányér köszörülés, hengerfej tömítés csere."


900 cc motorról van szó, 2 soros henger. Kb 1,5-2 éve felment a fogyasztása, előtte gyakran tudtam 4,5-4,8 között fogyasztani, azóta 5 liter alatt ritkán jártam, akár 100-as, akár 95-ös benzint tankoltam. Most 6000 km alatt feltűnt, hogy rengeteg olajat fogyasztott, ezért lett ez a probléma így orvosolva.

Bízhatok benne, hogy ezzel helyrejön a fogyasztás? Vagy semmi köze a kettőnek? Be volt ragadva a dugattyúgyűrű, azaz gondolom a kompresszió, teljesítmény is csökkent volt.


Ami kicsit aggaszt, hogy 16 ezer km-rel ezelőtt volt már vezérműlánc cserélve, de elvileg elkopott mostanáig annyira, hogy indokolt legyen a csere...



2021. okt. 15. 14:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Annyi alatt biztos nem szabad elkopni neki , nyilván lehúztak ezzel téged.

A fogyasztás persze javulhat ha szarok voltak a gyűrűk.

2021. okt. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
2+2 szerelőm van, évek óta járok hozzájuk, mikor épp kihez, de teljesen megbízom mindkét csapatban. Biztos nem húznak le szándékosan :) Akihez vittem, úgy ismeri ezt a típust, mint a tenyerét, évekig ilyenje volt neki is. Mondtam is neki, hogy itt van még az előző lánc is, 16 ezer km-rel ezelőttről. Mondta, hogy ő elhiszi, de attól még kopott.
2021. okt. 15. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!