Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz az hogy ha egy benzines...

Igaz az hogy ha egy benzines autó kap egy chiptuningot meg egy sportrendszert akkor 1.5-2 litert is csökkenhet a fogyasztása?

Figyelt kérdés
2013. szept. 8. 11:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2013. szept. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

igen, a mérnökök meg hülyék hogy erre nem jöttek rá a gyárban...


NEM!

2013. szept. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
7%

ha egyedi motorvezérlést írnak neki, és nem bűvészkednek a teljesítménnyel, hanem az optimális működésre mennek és emellett egy hengerenként leömlő sportkatalizátort és sportkipufogó rendszert szerelnek fel, akkor talán 1 literrel kevesebbet enne (persze ugyanolyan vezetési stílus mellett)


ez a kettő legalább 5-600ezer forint, szóval nem éri meg annak, akinek számít 1 liter többletfogyasztás

2013. szept. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a sportrendszertől csak többet enne. De van olyan chiptuning, amitől a benzinesnek is csökken a fogyasztása. Szóval igen.
2013. szept. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
IGEN. CSAK ÉPPEN TÖBBET FOG ENNI ENNYIVEL- ha nem többel -
2013. szept. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egy szivo benzinmotor eseteben semmi ertelme a chiptuningnak . Egyszeruen nem tudsz elegendo levegot adni neki ,igy minek adnal tobb benzint ? Feltoltott motor eseteben siman realis lehet egy 10-15%-os csokkenes is ,de a 2 liter meg egy nagyon nagy motor eseteben is irrealisnak tunik nekem.
2013. szept. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Nem vagyok autóguru. 4 éves SX4 szedánom van. (Benzines). Egy szívességért cserében 1 éve chiptuningolták.

Jobb lett a nyomatéka; és KISEBB A FOGYASZTÁSA! Ez pont városban (BP) feltűnő. Sikerül a "gyári érték" környékén, illetve picit alatta is menni. Országúton nem vettem észre, hogy kisebb lenne a fogyasztása, sőt néha úgy látom, picit több is.

2013. szept. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
18%

Hát már hogyne lehetne. Még szép, hogy lehet. Magyarországon lehet mindent. Nézz csak körül, tele az ország autógyárakkal. Jaj, és az autós magazinok. Hú, azok is naon királyok. A szakújságírók vetekszenek a túlcsordult szürkeállományú magyar autófejlesztő mérnökökkel. Világszínvonal. Világszinvonal! Ó, az a sok meg nem értett zseni. Ugye jól sejtem, Te is egyik vagy közülük.

Ne add fel. Soha ne add fel! Meg tudjátok csinálni, ne hallgassatok se a japánokra se a németekre se senki alja népre, nem tudnak ők autót csinálni. Fényévekre vannak ők a zseniális nagy tudású magyar szakemberektől.

2013. szept. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

1,5-2 L????tekinstünk el attól az esettöl,hogy esetleg egy gyári állapotban 20-30 L fogyastásu amerikai autórol beszélünk.

Tehát valami normális ami 5-10 között van.Akkor a 1,5-2 L arányokban nagyon nagy csökkenés lenne.Ennyire ´rossz´ autót egy gyártó sem gyárt,amire valaki ennyivel ´jobb´programot tudna írni.Továbbiakban ékezetek nélkül,sorry.

Ne felejts el olyan dolgokat,hogy valamit optimalisra csinalni es ebbe beletartozik elettartam,hasznalhatosag stb is.Hasznalhatosag:Egy full benzinszegeny benzin-levego keverekkel,reakcio,gyorsulas,nyomatektalan autoval senki nem akar autozni, mondjuk eladhatatlan lenne.Tehat itt biztos hagynak benne valamennyit amit lehet takarekosabbra optimalizalni a teljesitmeny rovasara.Elettartam:kevesebb benzin=bizonyos alkatreszeken kevesebb kenes es kevesebb hutes(pl szelepeknel)...stb.

Tehat ez is egy dolog amit mondjuk ellensulyozod kellene korszerubb,meg pontosabb gyartassal es dragabb technikaval...

Elerhetsz nemi 1-2 dl fogyasztas csokkenest valoban az altalad emlitett dolgokkal amennyiben tenyleg erre iranyul.De vezetestechnikaval odafigyelessel meg tobbet.

A kerdesed egy olyan tema amin sokat lehetne melyebben vitatkozni(levego szures ,kipufogo,kornyezetvedelem es baratai...

Igyekeztem olyan valaszt adni amit ha jozan-paraszti esszel atgondolsz komolyabb ismeretek nelkul akkor te is tudod a valasz :nem.

2013. szept. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

NEM lehetséges, csak a teljesítmény drasztikus csökkentésével; pl. kiiktatod valamelyik hengert.

Régen ezt alkalmazták (kis teljesítményszükségletnél nem ment mindegyik henger), ma már nem.

2013. szept. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!