Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Recsegő váltót mi okozhat?

Recsegő váltót mi okozhat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az autómban pár hete elkezdett rakoncátlankodni a manuál 6 os váltó. 1,2 nehezen veszi és az R-t is, 5. be való váltáskor pedig recseg, mintha darálna olyan hangja van. Többi sebesség óramű pontos csendes.


3 neves szerelő is látta már, 2 azt mondta hogy nem érdekes ezzel nem tudok kárt tenni az autóban (mintha ez lenne csak a cél) egy másik azt monta vegyek egy új komplett váltót az a legegyszerűbb és már ha ott vagyunk nyílván egy új kuplunk.


Tényleg ilyen drasztikus a helyzet? Keressek még szerelőket vagy törődjek bele?



#váltóhiba #manuális váltó #váltócsere #Recsegő váltó #Kuplunk hiba
2021. okt. 16. 16:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én inkább a kulisszát nézetném meg első körben.
2021. okt. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A kuplungot is érdemes lenne megnézni, mert ha nem old szét akkor is lehet ilyen baj.
2021. okt. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Akkor közel sem biztos hogy komplett váltó és kuplung csere ezek szerint
2021. okt. 16. 16:32
 4/15 anonim ***** válasza:
Első körben egy olajcserét csinálnék, mert azt is kell időnként, nincs olyan, hogy nem kell. Én most cseréltem, mert nálam is időnként megreccsent, de azóta nincs gond.
2021. okt. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A legutóbbi szerelőhöz én is emiatt vittem

De beállt aknára majd 15 másodperc után azt mondta van ebbe olaj nem ez a baja

2021. okt. 16. 16:42
 6/15 anonim ***** válasza:

Kuplunghibánál szokott lenni, hogy a legkisebb fokozatokat veszi nehezen. 1, R, esetleg 2.


Próbáld ki, hogy leállított motornál váltasz, ha úgy könnyen beveszi, akkor valószínűleg a kuplung nem szakítja meg a hajtást teljesen.

2021. okt. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ezt jó hogy mondod mert már nekem is feltűnt. Akkor a kuplung a gyanusított gondolom azzal nem éri meg szarakodni hanem cserélni kell
2021. okt. 16. 16:47
 8/15 anonim ***** válasza:

#5 Megadott időközönként le kell cserélni az olajat a váltóban is. Én se azt írtam, hogy kevés van benne az a gond. 🙂 Ha elfárad az olaj, akkor a szinkrongyűrűket se úgy keni ahogy kell, emiatt reccsen meg.

Cseréltesd le, meglátod jobb lesz, tapasztlatból írom. Adalékot pedig ne tegyél bele.

2021. okt. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igyis ugyis lekell cserélni de egyben lehet megoldja a problémát is értem
2021. okt. 16. 16:52
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Elkopott a kuplung.
2021. okt. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!