Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Recsegő váltót mi okozhat?

Devil007008 kérdése:

Recsegő váltót mi okozhat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az autómban pár hete elkezdett rakoncátlankodni a manuál 6 os váltó. 1,2 nehezen veszi és az R-t is, 5. be való váltáskor pedig recseg, mintha darálna olyan hangja van. Többi sebesség óramű pontos csendes.

3 neves szerelő is látta már, 2 azt mondta hogy nem érdekes ezzel nem tudok kárt tenni az autóban (mintha ez lenne csak a cél) egy másik azt monta vegyek egy új komplett váltót az a legegyszerűbb és már ha ott vagyunk nyílván egy új kuplunk.

Tényleg ilyen drasztikus a helyzet? Keressek még szerelőket vagy törődjek bele?

#váltóhiba #manuális váltó #váltócsere #Recsegő váltó #Kuplunk hiba
okt. 16. 16:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
Én inkább a kulisszát nézetném meg első körben.
okt. 16. 16:18
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
A kuplungot is érdemes lenne megnézni, mert ha nem old szét akkor is lehet ilyen baj.
okt. 16. 16:20
 3/15 A kérdező kommentje:
Akkor közel sem biztos hogy komplett váltó és kuplung csere ezek szerint
okt. 16. 16:32
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
Első körben egy olajcserét csinálnék, mert azt is kell időnként, nincs olyan, hogy nem kell. Én most cseréltem, mert nálam is időnként megreccsent, de azóta nincs gond.
okt. 16. 16:36
 5/15 A kérdező kommentje:

A legutóbbi szerelőhöz én is emiatt vittem

De beállt aknára majd 15 másodperc után azt mondta van ebbe olaj nem ez a baja

okt. 16. 16:42
 6/15 anonim ***** válasza:

Kuplunghibánál szokott lenni, hogy a legkisebb fokozatokat veszi nehezen. 1, R, esetleg 2.

Próbáld ki, hogy leállított motornál váltasz, ha úgy könnyen beveszi, akkor valószínűleg a kuplung nem szakítja meg a hajtást teljesen.

okt. 16. 16:44
 7/15 A kérdező kommentje:
Ezt jó hogy mondod mert már nekem is feltűnt. Akkor a kuplung a gyanusított gondolom azzal nem éri meg szarakodni hanem cserélni kell
okt. 16. 16:47
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

#5 Megadott időközönként le kell cserélni az olajat a váltóban is. Én se azt írtam, hogy kevés van benne az a gond. 🙂 Ha elfárad az olaj, akkor a szinkrongyűrűket se úgy keni ahogy kell, emiatt reccsen meg.

Cseréltesd le, meglátod jobb lesz, tapasztlatból írom. Adalékot pedig ne tegyél bele.

okt. 16. 16:49
 9/15 A kérdező kommentje:
Igyis ugyis lekell cserélni de egyben lehet megoldja a problémát is értem
okt. 16. 16:52
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Elkopott a kuplung.
okt. 16. 17:18
1 2

További kérdések:

Minden jog fenntartva © 2022, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!