Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minden 15 ezer kilométer után...

Minden 15 ezer kilométer után szoktam menni nagyszervizre. Ha 0 km lesz a kilométer mutatón az nem baj? Nem rontja a motort?

Figyelt kérdés

Kia rio, 1.2 motor,2019


44 000 km van lefutva. 80 kilométert mutat, és aztán hogy szerviz. Most megyek nemsokára 20 km távolságra mert viszem a tesómat iskolába, aztán megyek autóval szervizre 50 km távolság van tőlem. Míg oda érek ahova kell mennem szervizre addigra 0 fog mutatni a kilométer mutatón ahol ott mutassa hogy szervizbe kell vinnem az autót.


Az nem baj? Nem ront a motoron, hogy ha 0 fog mutatni, és még mindig fogok menni autón?

Remélem érthetően el magyaráztam. Köszönöm szépen a segítséget.


2021. okt. 18. 06:12
 1/5 anonim ***** válasza:
AZ csak egy kb támpont , semmi jelentősége nincs neki.
2021. okt. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja, hoyg a visszaszámláló szervizemlékeztetőre gondolsz?! A motornak fogalma sincs arról, hogy az mennyit mutat. Az csak neked jelzi, hogy mikor kellene szervizbe vinni.

Nekem más márkájú autóm van. Ennél az időszakos szervizre +/- 2 hónap és/vagy +/- 1500 km megengedett. Tehát lehet valamennyi túlfutás. Azzal hogy te az emlékeztetőhöz képest 2 km-rel többet mentél, semmilyen műszaki- és nagy valószínűséggel jogi (gyári garanciát érintő) következménye sincs.

2021. okt. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmi gondja nem lesz
2021. okt. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az autónak természetesen semmi baja nem lesz, de a GARANCIA BUKHAT!


Hívd fel a márkakereskedést ahova hordod, hogy ez mennyire oké! Nem játék, nálunk a cégnél volt egy Kia Cee'd aminek pont úgy buktuk a 7 év gariját 3 évesen, hogy párszáz kilométerrel benéztük az intervallumot.

2021. okt. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem számít, ennyire nem nézik szigorúan. Én volt, hogy 500 km-el később vittem el, senkit sem érdekelt.

Ha aggódsz, hívjad fel a szervizt és kérdezz rá

2021. okt. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!