Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Villamos sávban hogy kell...

Villamos sávban hogy kell közlekedni?

Figyelt kérdés
Múltkor voltam Pesten és a villamos sávon ment minden autó előttem, tehát én is azon mentem. Mellette az út szélén csak busz sáv volt, ott nem ment egy autó se. Ilyenkor ha jön a villamos akkor ki kell menni a busz sávba?
2021. okt. 18. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Miért kéne?Már bocs,de hol vetted a jogsidat??

A villamost akadályozni lehet,de zavarni nem!

Magyarul ha a villamos sín nyitott,és forgalmi sávként is funkcionál,úgy autózhatsz ott,mintha nem is lenne villamossín.Ha piros a lámpa megállsz még akkor is,ha a hátadnál van a villamos.Akadályozhatod,de nem zavarhazod.

2021. okt. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ilyenkor a villamos ugyanolyan résztvevője a forgalomnak, mint bármelyik más közlekedő. Ha meg kell állnia, akkor megáll.

Sok helyen zebra is átvezet a síneken. Elvileg ott is ugyanúgy kellene viselkednie, mint bárki másnak, azaz a gyalognak elsőbbséget adni. De a lényeg, az, hogy ahol a villamosvágány egyben forgalmi sáv is, nem kell kimenni előle (ha autó elöl sem kellene).

2021. okt. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs a villamoson megkülönböztető jelzés - márpedig az ikonikus kabaréjelenetet leszámítva nincs - akkor nem kell lehúzódnod előle.
2021. okt. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell, a villamosvezető látjay hogy előtte haladsz, nem fog neked menni.


Annyi, hogy érdemes úgy menni, hogy a kerék ne a sínen menjen, mert fékezéskor az nem szerencsés.

2021. okt. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!