Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó akkumulátor élettartama?

Autó akkumulátor élettartama?

Figyelt kérdés
Kíváncsi volnék, hogy általában mennyi ideig bírja egy autó akkumulátora? 4-5 év reális lehet? Napi 50 km-t használva.

2021. okt. 19. 09:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
92%
A mostani autóm eredeti akkuja nyolc évet bírt, az azt követő (Varta) pedig hetet. Mindkettő zselés volt, szóval a vizet hírből sem ismerte. ;)
2021. okt. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
95%

Akkumulátor és használat függő.

Én most cseréltem két hete a 9 éves(!) Bosch S5-ös akkumat egy nagyon jól felszerelt dízel autóban. Most sem volt még teljesen kuka az akku, de azt már észrevettem, hogy ha 2-3 hetet állt az autó, már nem tekert túl fürgén az önindító. Így pedig nem akartam nekivágni a télnek, biztonsági okokból cseréltem.

Az a baj, hogy sokan csak a márkát nézik. Pl XY elmegy a helyi hipermarketbe, ahol megveszi a 20eFt-os Bosch S3-as akkut. Ő csak azt látja ebből, hogy Bosch. És még büszke is magára hogy milyen jó üzletet csinált, hiszen sokkal olcsóbban megvette mint a Bosch S5-ös akkut. És az ő szemében ez is, meg az is ugyanolyan Bosch. Hát nagyon nem!

De említhettem volna a Vartát is. Abból is van három féle: Black, Blue, Silver. Nyilván a Black olcsóbb a Silvernél egy méreten belül, de nem véletlenül!

Exideból is van ugyanígy többféle.

Aztán ha pl 2-3 év múlva letérdel az S3-as, emberünk kompletten szidja az egész márkát és telekürtöli a fórumokat, hogy micsoda hulladék a Bosch akkumulátor, olyat nem szabad venni. De más márkával is leírhattam volna ugyanezt.

Szóval nagyon nem mindegy milyen akku, azonos márkán, azonos kapacitáson belül sem! Nem mindegy mennyi fogyasztó van az autóban és az sem, hogy hogyan használod a kocsit. Mennyi indítás van, milyen távolságra közlekedsz, hányszor. Mennyit áll az autó. Stb. Általában 2-10 évet szoktak kibírni. Ennél pontosabban általánosságban nem lehet megmondani.

2021. okt. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Tönkremenni a gyakori mélykisütés miatti foszfátosodás miatt tud..."

Melyik akkuban használnak foszforsavat? Én még ilyenről nem hallottam. Hagyományos ólom akkumulátorokban kénsavat használnak, amitől szulfátososdás előfordulhat. Én csak ezt ismerem.

2021. okt. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Egy gépkocsi akkumulátor soha nem lesz foszfátos az biztos. És az is valószínű hogy a #11-es válaszolónak sem zselés akkumulátorai voltak csak gondozás mentesek, amibe nem hogy vizet de semmit nem lehet utánaölteni. Javító műhelyben dolgozok, találkozunk 1-2 év után és 6-8 év után tönkremenő azonos típusú aksikkal is. Az tény hogy a teljes vagy majdnem teljes lemerülés az aksi legnagyobb ellensége.
2021. okt. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Elírtam, na, bumm. Lehet örülni. Szulfátra gondoltam, csak közben valami műtágyát nézegettem a neten, aztán mire itt beírtam, foszfát lett belőle.
2021. okt. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Mindkettő zselés volt, szóval a vizet hírből sem ismerte. ;)"


Jah kérem, ez itt a probléma. A zselés akkuk gondozásmentesek, cserébe nem bírják ki a 10 éves kort és drágábbak is.

2021. okt. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#14!

Ha megkérhetlek, meséld már el, hogy milyen anyagú, milyen márkájú és milyen korű akkumulátorom van.

Te bizonyára jobban tudod. :O

(#11 voltam)

2021. okt. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
74%
#17. Bocs nem haragítani akartalak csak: 1:Gyárilag nem nagyon szoktak zselés akkumulátort betenni.2:a zselés akkumulátorok élettartama semmivel nem jobb mint egy jó gondozásmentes savas akkumulátoré.
2021. okt. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!