Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Hátsó fékmunkahengert...

Üdv! Hátsó fékmunkahengert jobbra, vagy balra forgatva kell visszanyomni? (tárcsafék esetén)

Figyelt kérdés
2021. okt. 21. 07:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Bakfitty.

Autó/motor, milyen márka, melyil típus, kézifék elől vagy hátul rögzít?

Gondolom ez mind titok.

2021. okt. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 krwkco ***** válasza:

Én nem értek hozzá, sosem szereltem féket, nem is láttam ilyet, de szerintem mindegy.

A fékmunkahengerben nincsen semmilyen menet, mert akkor kifele nem működne a fék. Benyomáskor csak azért kell forgatni, mert a tömítés jobban ellenáll a forgatásnak, mint a befelé nyomásnak. Ha forgatva van, akkor álló surlódás helyett csúszó surlódás lép életbe, ami kisebb.

2021. okt. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Beviz Elek ***** válasza:
Kezd el forgatni és nyomni, fel fog tűnni hogy mikor megy be.
2021. okt. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

“ A fékmunkahengerben nincsen semmilyen menet, ”


Ez a második mondatod alátámasztja az elsőt. 😁


Van olyan tárcsafékes típus a polcvágentől, ahol hátsó féknél a dugattyúban ilyen spirálos nagyon ritka menet szerű dolog van, aminek az elledarabja a henger közepén fut(ez viszi át a kézifék erejét), és ott elég érdekes beletalálni a dugóval. Bár emlékeim szerint elég nyomni, és a csap tud fordulni ahogy kell neki.

2021. okt. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 krwkco ***** válasza:

#4

Akkor legalább 50%-ban nem tévedtem. De most okosabb lettem és azt is látom, hogy ebben az irányban még bőven van tér.

Sokszor van úgy, hogy az igazi hozzáértők csak akkor szólalnak meg, ha egy amatőr valamiben téved.

2021. okt. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 krwkco ***** válasza:

#3

"Kezd el forgatni és nyomni, fel fog tűnni hogy mikor megy be."

Csavarmeneteknél, ha az ember el akarja kerülni, hogy rosszul kapjon be a menet, akkor visszafelé kell forgatni. Amikor az enyhe nyomás hatására a csavar kicsit befelé mozdul (megzökken), akkor kell a jó irányt használni.

Ez a csavaroknál általában beválik. Egy ritka, meredek menetnél nem tudom. De ha a kérdező ilyet észlel, akkor lehet, hogy fordítva forgat.

2021. okt. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Beviz Elek ***** válasza:

#6

Olyan meredek az emelkedése hogy értelmetlen visszafelé tekerni, másrészt ha nem felújítod a nyerget akkor nem szeded ki a munkahengert, a menetből sem jön ki tehát nincs is miről beszélni.


Van olyan ami nyomásra is bemegy de ha tekered akkor egyszerűbb (ilyen volt nekem az Audi A3), de van olyan is amit mindenképp tekerni kell mint pl a Nissan Primera. Nem tudom milyenek vannak még.

2021. okt. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5: nyugi én sem vagyok “igazi” hozzáértő, csak lelkes fiatal corrados voltam azokban az időkben, és megéltem 1-2 dolgot a kotlával.
2021. okt. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

VW csoportos autónál jobbra kell tekerni.


[link]


Skodán így csináltam. De csak a hátsók tekerősek, állítólag a kézifék miatt. Simán egyenesen benyomva nem megy be.

2021. okt. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!