Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felrobbanó autóakumlátorból...

Felrobbanó autóakumlátorból kifolyt a sav a lakásba. A benne lévő sav lehet káros?

Figyelt kérdés
2021. okt. 23. 10:44
 1/10 A kérdező kommentje:
Mármint az emberre esetleg a belégzése.
2021. okt. 23. 10:49
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet bizony.Sőt nem lehet....biztos. Hogy csináltad?
2021. okt. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Szent sz.r.

Elvileg, gyakorlatilag is oktattak B kategóriánál az akkukról.


Igen, kénsav van benne.

Csak annyira káros, hogy rendszeresen eltűnteti maga alól az autóban a tartólemezt.

A gáza meg fokozottan robbanásveszélyes.

2021. okt. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem én voltam hanem rokon. A lakásban töltötte és felrobbant valamiért. Összetakaritotta ami kifolyt
2021. okt. 23. 11:05
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kénsav van benne, némi ólomszulfáttal. Szerencsére a kénsav nem párolog túl jól. Legalábbis nem olyan mértékben hogy rövid távon bármi bajod legyen tőle.

Homokkal itasd fel! Beleteszed egy kukazsákba, lezárod és ki az kukába! (Gondolom nem ipari mennyiségről van szó.) utána felmosás. És kész. Laborban dolgozom, többek között savakkal. Eddig semmi bajom nem lett tőlük.

2021. okt. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Nyilván nem csavarta ki a kupakokat és a kis szellőző meg elvolt tömődve.

De igen nagyon veszélyes anyag a sav, mindent szét mar, megeszik.

Ha feltakaritotta akkor csak kikell szellőztetni és nincs utána baj vele.

2021. okt. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 krwkco ***** válasza:
49%

#5

Alapjában véve igazad van. De a lakásban nem tudjuk, hogy hol folyt ki. Pl. lehet akár parkettás helységben is, ahol a sav tovább dolgozik. Károsítja, kifakítja a padlóborítást. Ha valahova beívódott, akkor lehet, hogy egy enyhe lúggal, pl. szódabikarbonás vízzel érdemes semlegesíteni.

2021. okt. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7 Ha valamibe bele is szivárgott, azt a nem jelentéktelen tényt, feltételezem a kérdező nem felejtette volna el megemlíteni.

A felmosást se feltétlenül csak sima csapvízzel értettem. A legtöbb erre használatos tiszttószer enyhén lúgos kémhatású, ami azt a minimális maradékot, ami a felületem marad bőven felhígítja és semlegesíti.

De valóban ha bele is szivárgott valamibe, akkor nem árt semlegesíteni. Köszönöm a kiegészítést. :) Pont másfél hét múlva kell kémiai biztonságtechnika oktatást tartanom, mindenképp megemlítem majd a kiömlő savak, lúgok témakörében.

2021. okt. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8-as igen essen szó róla:)

Amúgy kő van abban a helységben és persze nem sima vízzel mosták fel.

2021. okt. 23. 14:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha kő (járólap) van, akkor meg bőven elég ha felszórod, felsepred és bő vízzel felmosod.
2021. okt. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!