Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megérné megvenni ezt a 7-8...

Megérné megvenni ezt a 7-8 éves autót? Havi nettó 220 ezres fizetéssel fent tudnám tartani?

Figyelt kérdés

Saját ingatlanban lakom egyedül. Még nincs autóm, busszal járok be dolgozni az 55 km-re lévő munkahelyemre. Viszont régóta szeretnék már venni egy kocsit, így 1 óra 10 perc helyett kb. csak 40 percig tartana az út a munkába. Dízelest vennék 3 millió környékén, főleg autópályán használnám. Mennyire megbízható szerintetek?

208-ast is néztem, de az nagyon kicsi, autópályára inkább a nagyobb való.


[link]



2021. okt. 23. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem 220 nettó kevés ehhez. De te tudod.
2021. okt. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Egyáltalán nem kicsi, főleg meg autópályára.

Amit lehet azt tudja ez is.

2021. okt. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
19%
220-ból hogy van pénzed egyáltalán megvenni az autót?
2021. okt. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Ne hallgass az itteni károgókra! Aszerint nettó 1 milliós havi fizetés alatt rá sem lenne szabad nézni semmilyen autóra.

Csak van annyi józan paraszti eszed, hogy leülsz kiszámolod mennyi kiadásod van és látod hogy belefér-e vagy sem. Vagy az eddigi tapasztalataid alapján látod, hogy mennyi havi megtakarításod van.

Én ennél kevesebbet keresek. (Nem csak ettől függ, hanem a kiadásoktól is! Nem mindegy hogy egyedül élsz, pároddal, gyerek van-e, egy kis lakásod van, agy egy hodályod, hőszivattyúd van, vagy gázszámlát fizetsz, a munkáltató ad-e hozzájárulást a bejáráshoz, márkás gyakran felesleges cuccokat veszel, drága telefont, cigizel, iszol, nőzöl, szórakozol, milyen sűrűn jársz nyaralni és hova és még sorolhatnánk...) 0 éves autót rendeltem újonnan 3 éve és előtte is volt autóm. Vígan fenn tudom tartani és nem kell a hónap végén szárazkenyéren élnem.

2021. okt. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Munkábajárásra nem éri meg autóval járni, pláne egyedül és ilyen fizetés mellett. Én is inkább busszal járok, mert van direkt oda szerződéses és nem kerül semmibe, miközben meg kocsival 40-50 ezret eltankolnék, pedig én többet is keresek nálad.
2021. okt. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Megéri-e? Persze hogy meg, te írod hogy napi 1-órát spórolnál (gondolom 2x 30 perc) Persze hogy megéri, mondjuk én valami kisebbet vennék, kisebb motorral és csoki, nem gond ha lerúgott kívül/belül, csak mechanikailag legyen rendben, meg legyen kikasznizva és annyi.
2021. okt. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Megérni anyagilag nem éri meg az egyértelmű
2021. okt. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

Melóba járós autónak nem ilyenben gondolkodnék a helyedben.

Hogy fenn tudnád-e tartani, egyrészt azon múlik, a nettódból mennyi nem megy el a jelenleg is meglévő kiadásaidra. Viszont ilyen távolságú napi használat esetén a fenntartási költség jelentős része az üzemanyag, így az sem mindegy, munkahelyed hajlandó-e bejárási támogatást fizetni.

2021. okt. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Havi 80-100 ezer forint marad meg a fizetésemből.
2021. okt. 23. 21:59
 10/10 anonim ***** válasza:
90%
Az elég. Bár nem tudom, hogy csinálod, hogy havi 120-ból megélsz a mostani árak mellett.
2021. nov. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!