Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek mekkora nettó...

Szerintetek mekkora nettó fizetéssel lehet Budapest pesti oldalán albérletet fenntartani, ha gyerek is van és az autóról se lenne jó lemondani, amin még ott a hitel is?

Figyelt kérdés
Két szoba lenne a minimum, de 3 lenne az ideális: egy nappali, egy háló és egy gyerekszoba.

2021. jan. 18. 03:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Olyan kerületbe menj, ahol még nem emelték évi 100 ezer Ft-ra a lakossági parkolási díjat. Mert pl. a 11. kerületben László Imre és más baloldali kerületek is, megtették. És még az sem garantált, hogy ahol laksz, a ház előtt le tudsz parkolni. Ezért már megyünk át másik kerületbe.
2021. jan. 18. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
30%
Személyenként (feltételezem, hogy 2 felnőtt, egy gyerek) 200-250et mondanék. Ha szingli gyerekes vagy akkor nettó 350+
2021. jan. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

3 szobás albérlet Pesten az Ingatlan.com szerint minimum 100eFt/hó + rezsi, plafon a csillagos ég.

[link]

Budán drágább.

Innentől kezdve eldöntöd, hogy nektek az autó hitellel, parkolással, gyerekkel, megélhetéssel mennyire van szükségetek, mert ezt csak te tudhatod.

2021. jan. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha saját magam példájából indulok ami úgy néz ki, hogy 150 a lakhatásunk havonta egy 2 szobás 62 nm-es lakásra (115+rezsi)+ 100 körül elmegy havonta kajára és egyéb háztartási cuccokra, akkor alaphangon 250 ami szükséges. Ezen felül van havi 45 ezer törlesztő, így már durván 300-nál járunk. Na most ehhez még számold hozzá, hogy nálatok gyerek is van.
2021. jan. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

1-es, a XI. kerület Buda, nem Budapest pesti oldala...

Erre a kérdésre nem lehet még általánosságban sem válaszolni.Mennyi a nettó béretek, illetve egyáltalán hány fő kereső van a családban?Mennyi a hitel? Mennyit autóztok/tankoltok egy hónapban? Egyszerűbb lenne ha Te, magad, végeznél egy számítást levezetve a bevételeitek és a fix kiadásaitok tudtában.

2021. jan. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%
Felvmilla
2021. jan. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Az utóbbi években átálltunk az elektronikus számlákra a rezsiben és már semmi rálátásom nincsen arra, hogy mi mennyi. Amikor elfogy a fizetése, megmondja, hogy mennyit utaljak át neki és abból élünk hónap végéig. Én így semmit nem tudtam félretenni, pontosabban kb. 10 éven át amit félretettem egy év alatt, az mind elment a fűtésszámlára. Ez az első olyan év, amikor van egy kis félretett pénzem, mert van plusz bevételem.

De a lényeg, azt se tudom pontosan, neki mennyi a fizetése. A legutóbbi összeg amiről tudtam, 250 ezer nettó volt, de szerintem azóta emelkedett neki, mert munkakörben is feljebb lépett.

Már évek óta el akarunk válni, de azt mondja, nem tud félretenni albérletre. Mivel az én örökölt ingatlanomban lakunk, neki kéne mennie válás esetén.

Valószínű nincs más, megint le kell üljek vele beszélni. De nem tudom ellenőrizni, hogy tényleg annyi-e a rezsi, mert minden e-számla hozzá érkezik. Én csak azt nem értem, hogy kb. 10 éven át én álltam a teljes fűtést minden évben és emellett szinte az egész fizetésemet át kellett utalnom neki, abból kérhettem magamnak készpénzt, amire kellett és így se tudott egy fillért se félretenni?

2021. jan. 18. 12:12
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Te az anya, vagy az apa vagy?

Kinek a nevén vannak az órák?

Nem egészen értem, hogy miért nem lehet betekintésed a számlákba? Egyébként a 7-es válaszod alapján az a kérdés, hogyha az anya(?) albérletbe megy a gyerekkel, akkor az mennyi?

...és akkor viszi a hiteles kocsit is?

Mert gondolom te miközben a válást fontolgatjátok, nem akarsz a saját házadból albiba menni.

2021. jan. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok

Egyébként ha örökölted a házat, akkor az a tiéd és az órák a neveden vannak.

Miért nem mész és érdeklődsz a szolgáltatóknál?

2021. jan. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem a férjemet is. De ha azt mondja, hogy ennyi a villanyszámla, most hogy jön az ki, hogy nem bízok benne és azt kérem, mutassa meg? Én érzem magam kellemetlenül.

Mindegy, nem fog ebben hazudni, csak nekem kellemetlen az egész, hogy nekem kell felhozni a témát. Gyakorlatilag ki kéne őt raknom a házamból és nekem ez kellemetlen.

Nem én mennék albérletbe, hanem ő. A gyereket közösen nevelnénk, amennyire csak lehet. De fel se akarom hozni a témát, ha 250 ezer nettóból nem tud megfelelő albérletet fenntartani, mert az nem opció, hogy eladja a kocsit, mert akkor nem fogja tudni tartani a gyerekkel a kapcsolatot. Akkor inkább maradjon minden így.

2021. jan. 18. 13:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!